Tawadros II: musimy modlić się i pracować na rzecz pokoju

To, co możemy robić to modlić się i pracować na rzecz pokoju. Modlimy się więc, aby pokój stał się darem i aby została nim obdarzona cała ziemia – podkreśla koptyjski patriarcha Tawadros II.

W wywiadzie udzielonym włoskiej agencji katolickiej SIR mówiąc o wielu ofiarach zamachów terrorystycznych wśród Koptów podkreśla, iż są oni męczennikami, więc są już w niebie. Ta nadzieja daje głęboki pokój i radość.

Zapytany o to czy możliwe jest przebaczenie tym, którzy dopuszczają się takich okrutnych czynów odpowiedział, że na wzór Chrystusa trzeba żyć wielką miłością, która nie ma granic. Należy także modlić się za wszystkich ludzi. A kto ma w sercu miłość, kto szczerze się modli i wierzy w Boże przebaczenie, ten także znajdzie siłę do przebaczenia tym, którzy wyrządzili tyle zła, nawet jeżeli przyniosły one tak wiele cierpienia. Tawadros II zaznaczył również, że aby móc budować pokój ważną rzeczą jest porozumienie między liderami państw i przywódcami religijnymi oraz nieustanny dialog i spotkania, których fundamentem musi być wzajemny szacunek i miłość.

Koptyjski patriarcha złożył także Papieżowi, za pośrednictwem nagrania video, życzenia Wielkanocne. „Życzę tego, co najlepsze, zdrowia i szczęścia. Potrzebuję twojej modlitwy za cały nasz Kościół” - powiedział. Do tych życzeń dodał także i te z okazji 5. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  10°C Wtorek
  rano
  15°C Wtorek
  dzień
  16°C Wtorek
  wieczór
  12°C Środa
  noc
  wiecej »