W Lutomiersku koło Łodzi salezjanie inspektorii warszawskiej rozpoczęli Kapitułę inspektorialną, która wyznaczy najważniejsze kierunki działania w ramach ich pracy wychowawczo-duszpasterskiej.
Kapituła inspektorialna jest kontynuacją na szczeblu lokalnym 26. Kapituły Generalnej Salezjanów Księdza Bosko, która odbyła się w 2008 roku pod hasłem „Da mihi animas caetera tolle”, podejmując refleksję nad wiernością charyzmatowi i założycielowi Zgromadzenia, św. Janowi Bosko.
Obrady rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem ks. inspektora Sławomira Łubiana. Bierze w nich udział 66 salezjanów: radcy inspektorialni, dyrektorzy i delegaci wspólnot oraz delegaci inspektorii. Oficjalnego otwarcia kapituły dokonał jej kierownik ks. Krzysztof Jakubowski. Uczestniczyły w nim także siostry salezjanki, salezjanie świeccy oraz młodzież.
Kapituła inspektorialna jest drugim etapem refleksji na formą duszpasterstwa salezjanów w centralnej i północno-wschodniej Polsce w najbliższym trzechleciu. Na przełomie roku poszczególne wspólnoty wybrały swoje priorytety. Dotyczą one przede wszystkim podniesienia poziomu oddziaływania wychowawczo-duszpasterskiego wśród młodzieży oraz odnowienia życia charyzmatem samych salezjanów. Z przygotowanego przez wspólnoty lokalne materiału kapitulni wybiorą główne kierunki, które będą obowiązujące dla całej inspektorii.
Obrady odbywają się w pomieszczeniach szkoły muzycznej II stopnia, którą od kilkunastu lat prowadzą salezjanie w Lutomiersku. W tym roku został oddany do użytku nowy pawilon, w którym mieszczą się pokoje uczniów, mała sala koncertowa oraz kilka sal lekcyjnych. Całość powstała ze środków Zgromadzenia jako wotum wdzięczności Bogu w 150. rocznicę powstania Salezjanów Księdza Bosko.
Kapituła zakończy się 9 kwietnia.
Statystyki inspektorii warszawskiej salezjanów:
Na terenach objętych konfliktami respektowane być powinno prawo humanitarne.
Organizatorzy zapowiadają, że będzie barwny, taneczny i pełen radości. Koniecznie posłuchaj!
Twierdzi, że byłby tam narażony na nadużycia i brak opieki zdrowotnej.
Przypada ona 13 dni po Wigilii u katolików, czyli 6 stycznia w kalendarzu gregoriańskim.
Sąd nakazał zbadanie możliwości popełnienia zbrodni wojennych przez żołnierza z Izraela.