Dublin gotowy na przyjęcie rodzin z całego świata

W Dublinie wszystko jest już zapięte na ostatni guzik przed rozpoczynającym się jutro Światowym Spotkaniem Rodzin. „Liczymy, że da ono nowy impuls dla duszpasterstwa rodzin i przypomni o fundamentalnym znaczeniu rodziny dla przyszłości świata” – mówi ks. Alexandre Awi Mello. Jest on sekretarzem Dykasterii ds. Laikatu, Rodziny i Życia, która przygotowała to światowe wydarzenie.

Spotkanie w Irlandii jest ważnym krokiem na drodze podejmowania przez Kościół coraz większej troski o rodzinę, która musi sprostać wielu współczesnym wyzwaniom, a nadto jest atakowana z wielu stron. „Bez wątpienia ważnym impulsem będzie spotkanie z Papieżem i to, co powie do rodzin” – wskazuje ks. Awi Mello.

- Jest wielkie oczekiwanie na spotkanie z Papieżem, na jego słowa. Będzie to zapewne ważny moment do zachęcenia rodzin, aby konkretnie żyły tym, co Kościół naucza. Bez wątpienia będzie to też czas wspólnoty i radości: 35 tys. osób weźmie udział w kongresie duszpasterskim, a ponad pół miliona w Mszy z Ojcem Świętym – mówi Radiu Watykańskiemu ks. Awi Mello. – Chcemy aby to spotkanie było takim mocnym bodźcem dla duszpasterstwa rodzin i pomogło jednocześnie zrozumieć papieską adhortację «Amoris laetitia». Na ten temat odbędzie się ponad 600 debat i spotkań panelowych. «Amoris laetitia» to wielka karta rodziny. Papież da nam na pewno także wiele nowych impulsów ważnych dla duszpasterstwa rodzin w różnych krajach świata.

«« | « | 1 | » | »»
 • tomaszl
  21.08.2018 09:06
  Krótkie pytanie - co dziś rozumie sie pod pojęciem rodzina? Czy chodzi o taką tradycyjną, katolicką gdzie rodzice są wierni sobie do końca swego życia, a dzieci mają tych samych rodziców i nie są rodzeństwem przyrodnim?
 • Louie
  21.08.2018 10:25
  Dlaczego na Światowym Spotkaniu Rodzin o. James Martin wygłosi referat p.t. "Okazywanie uprzejmości i szacunku w naszych parafiach osobom LGBT i ich rodzinom"? Przecież wspomniany duchowny wielokrotnie fałszował naukę kościoła odnośnie homoseksualizmu, dlaczego w ogóle został dopuszczony do wystąpienia, mimo wysyłanych protestów w tej sprawie do kurii w Dublinie?

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  -3°C Sobota
  rano
  -1°C Sobota
  dzień
  0°C Sobota
  wieczór
  -1°C Niedziela
  noc
  wiecej »