Dziękuję wam i gratuluję - mówił redakcji "Gościa Niedzielnego" nasz dzisiejszy gość, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Spotkanie włączone było w obchody 95-lecia naszego pisma. Nuncjuszowi towarzyszył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.
Nuncjusz podkreślił, że "Gość Niedzielny" jest ważny nie tylko dla archidiecezji katowickiej, ale dla całego kraju.
- Wasza praca jest bardzo istotna, ponieważ niesiecie w świat nie tylko Słowo Boże, ale także głos papieża i całego magisterium Kościoła. W tym, co robicie na co dzień, przypominacie św. Pawła, który dodawał odwagi nowo założonym wspólnotom i niósł Słowo Boże. Wiemy, że dzisiaj nieść Słowo Boże to czasem znaczy iść pod prąd. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie słychać wiele głosów, które sprzeciwiają się głosowi ewangelicznemu. Jesteśmy wam wdzięczni za pracę, którą wykonujecie jako współpracownicy biskupa i całego Kościoła lokalnego - powiedział abp Pennacchio.
- Obchodzicie 95-lecie istnienia waszego tygodnika. Ślę wam moje gratulacje i podziękowania za pracę, którą wykonujecie. Moja obecność tutaj jest jednocześnie obecnością papieża Franciszka, który zawsze prosi o modlitwę za swoją osobę, ale i za swoją posługę. I wiemy dobrze, jak bardzo tej modlitwy potrzebuje. W imieniu papieża Franciszka chciałbym wam udzielić błogosławieństwa i podziękować wam za to, że jesteście głosem papieża dla całej Polski - mówił nuncjusz.
Odwiedził on także znajdujące się w tym samym budynku redakcje "Małego Gościa Niedzielnego" i Radia eM.
O godz. 12.00 w sąsiadującej z redakcją katedrze katowickiej abp Pennacchio weźmie udział w uroczystości święceń biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej ks. Grzegorza Olszowskiego. Wraz z arcybiskupem-seniorem Damianem Zimoniem będzie współkonsekratorem nowego biskupa.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.