Dziękuję wam i gratuluję - mówił redakcji "Gościa Niedzielnego" nasz dzisiejszy gość, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Spotkanie włączone było w obchody 95-lecia naszego pisma. Nuncjuszowi towarzyszył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.
Nuncjusz podkreślił, że "Gość Niedzielny" jest ważny nie tylko dla archidiecezji katowickiej, ale dla całego kraju.
- Wasza praca jest bardzo istotna, ponieważ niesiecie w świat nie tylko Słowo Boże, ale także głos papieża i całego magisterium Kościoła. W tym, co robicie na co dzień, przypominacie św. Pawła, który dodawał odwagi nowo założonym wspólnotom i niósł Słowo Boże. Wiemy, że dzisiaj nieść Słowo Boże to czasem znaczy iść pod prąd. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie słychać wiele głosów, które sprzeciwiają się głosowi ewangelicznemu. Jesteśmy wam wdzięczni za pracę, którą wykonujecie jako współpracownicy biskupa i całego Kościoła lokalnego - powiedział abp Pennacchio.
- Obchodzicie 95-lecie istnienia waszego tygodnika. Ślę wam moje gratulacje i podziękowania za pracę, którą wykonujecie. Moja obecność tutaj jest jednocześnie obecnością papieża Franciszka, który zawsze prosi o modlitwę za swoją osobę, ale i za swoją posługę. I wiemy dobrze, jak bardzo tej modlitwy potrzebuje. W imieniu papieża Franciszka chciałbym wam udzielić błogosławieństwa i podziękować wam za to, że jesteście głosem papieża dla całej Polski - mówił nuncjusz.
Odwiedził on także znajdujące się w tym samym budynku redakcje "Małego Gościa Niedzielnego" i Radia eM.
O godz. 12.00 w sąsiadującej z redakcją katedrze katowickiej abp Pennacchio weźmie udział w uroczystości święceń biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej ks. Grzegorza Olszowskiego. Wraz z arcybiskupem-seniorem Damianem Zimoniem będzie współkonsekratorem nowego biskupa.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.