Nuncjusz apostolski w redakcji "Gościa Niedzielnego"

Dziękuję wam i gratuluję - mówił redakcji "Gościa Niedzielnego" nasz dzisiejszy gość, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Spotkanie włączone było w obchody 95-lecia naszego pisma. Nuncjuszowi towarzyszył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Nuncjusz podkreślił, że "Gość Niedzielny" jest ważny nie tylko dla archidiecezji katowickiej, ale dla całego kraju.

- Wasza praca jest bardzo istotna, ponieważ niesiecie w świat nie tylko Słowo Boże, ale także głos papieża i całego magisterium Kościoła. W tym, co robicie na co dzień, przypominacie św. Pawła, który dodawał odwagi nowo założonym wspólnotom i niósł Słowo Boże. Wiemy, że dzisiaj nieść Słowo Boże to czasem znaczy iść pod prąd. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie słychać wiele głosów, które sprzeciwiają się głosowi ewangelicznemu. Jesteśmy wam wdzięczni za pracę, którą wykonujecie jako współpracownicy biskupa i całego Kościoła lokalnego - powiedział abp Pennacchio.

- Obchodzicie 95-lecie istnienia waszego tygodnika. Ślę wam moje gratulacje i podziękowania za pracę, którą wykonujecie. Moja obecność tutaj jest jednocześnie obecnością papieża Franciszka, który zawsze prosi o modlitwę za swoją osobę, ale i za swoją posługę. I wiemy dobrze, jak bardzo tej modlitwy potrzebuje. W imieniu papieża Franciszka chciałbym wam udzielić błogosławieństwa i podziękować wam za to, że jesteście głosem papieża dla całej Polski - mówił nuncjusz.

Odwiedził on także znajdujące się w tym samym budynku redakcje "Małego Gościa Niedzielnego" i Radia eM.

O godz. 12.00 w sąsiadującej z redakcją katedrze katowickiej abp Pennacchio weźmie udział w uroczystości święceń biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej ks. Grzegorza Olszowskiego. Wraz z arcybiskupem-seniorem Damianem Zimoniem będzie współkonsekratorem nowego biskupa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  22°C Poniedziałek
  noc
  18°C Poniedziałek
  rano
  25°C Poniedziałek
  dzień
  25°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »