Przedłużają zakaz lotów

Kolejne kraje europejskie przedłużają zamknięcie przestrzeni powietrznej nad swoimi terytoriami z powodu chmury pyłu wulkanicznego znad Islandii: Austria do godziny 20 w sobotę, Irlandia - do 19, Dania - do 2 w nocy w niedzielę czasu polskiego.

Zakaz lotów przedłużają też Szwecja, częściowe restrykcje wprowadziła Chorwacja i Serbia. Rumunia całkowicie zamknęła przestrzeń powietrzną. W Słowenii zamknięto lotniska w Portorożu i Mariborze.

Austriackie służby kontroli ruchu lotniczego Austro Control poinformowały, że "zamknięcie przestrzeni powietrznej potrwa do godziny 20". Na godzinę 14.30 przewidziano kolejne spotkanie Austro Control.

Niebo nad Irlandią zostanie zamknięte co najmniej do godziny 19.

Duńskie służby kontroli ruchu lotniczego Navair przesunęły zamknięcie przestrzeni powietrznej do godziny 2 w nocy w niedzielę. Po południu około godziny 15 czasu polskiego Navair ponownie oszacuje sytuację.

Jak poinformował rzecznik szwedzkich służb lotnictwa cywilnego LFV, Szwecja zamknie przestrzeń powietrzną na całą sobotę i prawdopodobnie również w niedzielę. Na razie nie jest jasne, co będzie w niedzielę, ale myślę, że będzie to samo" - powiedział rzecznik LFV Bjoern Stenberg. Dodał, że obecnie chmura pyłu utrzymuje się nad całym krajem.

W sobotę rano została zamknięta przestrzeń powietrzna nad północną częścią Chorwacji - poinformował przedstawiciel lotniska w Zagrzebiu. Lotniska na wybrzeżu adriatyckim, w tym w Splicie i Dubrowniku, nie zostały zamknięte.

Częściowo została również zamknięta przestrzeń powietrzna nad Serbią - poinformowała serbska telewizja, powołując się na agencję kontroli lotów. Sobotnie połączenia z Belgradu do Europy Zachodniej i z powrotem zostały odwołane.

Całkowicie swoją przestrzeń powietrzną Rumunia zamyka od godziny 17.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  1°C Wtorek
  noc
  0°C Wtorek
  rano
  3°C Wtorek
  dzień
  4°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »