Zamknijcie drzwi szatanowi!

- Zły duch próbuje zohydzić tych, których Jezus wybrał na swoją służbę - mówił abp Marek Jędraszewski do uczestników Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca do Łagiewnik.

Jak zauważył w homilii, każdego dnia gdy bierzemy do ręki różaniec, razem z Maryją trwamy przy Chrystusie i otwieramy się na Niego oraz na korzystanie ze świętych sakramentów. Przekonywał również, że z różańcem w ręce stajemy się naśladowcami Jana Pawła II, który w ten sposób omadlał każdą ważną sprawę. Co więcej, był on tak przywiązany do tej modlitwy, że nawet wędrując w górach w jednej ręce trzymał pasterski kij, a w drugiej - różaniec.

- Wiedział, że ocalał dzięki interwencji Maryi Fatimskiej, która wymaga od ludzi, by nieustannie modlili się o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników. (…) Z tej bliskości Boga i Maryi wyrosły słowa, które papież wypowiedział 40 lat temu, podczas inauguracji pontyfikatu: "Otwórzcie drzwi (domów, serc) Chrystusowi! I nie bójcie się tego". W tych słowach jest też inny apel Ojca Świętego: "Zamknijcie drzwi szatanowi, który jest ojcem kłamstwa i przemocy" - podkreślał metropolita krakowski, dodając, że modlitwa różańcowa jest modlitwą czuwania, by nie ulec złemu duchowi, lecz pomnażać w sobie wiarę, nadzieję i miłość.

- Musimy zdawać sobie sprawę, że walka o nasze zbawienie trwa nadal, a ważnym jej wymiarem była ubiegłoroczna akcja "Różaniec do granic", podczas której wyznawaliśmy, że chcemy, aby Polska była ojczyzną Chrystusa i Maryi. Czuwanie jest potrzebne i dziś, wobec prób złego ducha, który próbuje uderzyć w Kościół i zohydzić w oczach ludzi tych, których Chrystus wybrał na swoją służbę - mówił arcybiskup.

Jak zaznaczył, w oparciu o nieliczne upadki księży, o margines, próbuje się budować obraz całości kapłaństwa.

- Wiemy przecież i znamy szlachetne i piękne postacie synów polskiego Kościoła. Takimi wzorami do naśladowania są m.in. kard. August Hlond, kard. Stefan Wyszyński, abp Antoni Baraniak czy Jan Paweł II, który dla świadczenia o Chrystusie przelał krew na placu Świętego Piotra - wyliczał metropolita.

Prosił też obecnych w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, by modlili się za kapłanów, prosząc dla nich o wierność świętej sprawie, by nie dali się stłamsić, ale żeby prowadzili powierzonych im ludzi.

- Potrzeba też modlitwy za ojczyznę świętującą 100. rocznicę odzyskania niepodległości, do czego obok walczących o wolność przyczyniły się też miliony osób, które każdego dnia modliły się na różańcu za Polskę. Módlmy się i dziś, by mocny głos mieli ci, którzy chcą służyć Polsce w oparciu o wartości wyrastające z wiary chrześcijańskiej - apelował abp M. Jędraszewski.

W tegorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca wzięło udział ok. 2,5 tys. osób.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • piekielne lusterko
  30.09.2018 14:57
  To prawda, że w zohydzaniu ochoczo pomaga szatanowi spora część "ludu bożego" powtarzając plotki zasłyszane w maglu, wyczytane w jakiejś "gazecie" czy obejrzane w TV-x. A nawet prawdziwe doniesienia komentujący z zajadłością najemnych trolli. Zapominając o belkach we własnym oku, to takie "ludzkie". No właśnie, nie bardzo ludzkie, a już najbardziej - szatańskie.
 • Kael
  30.09.2018 18:19
  Gdyby Kościół ustami hierarchów ujawniał wszystkie przypadki tych najgorszych przestępstw przeciw dzieciom, plotki by zanikły. A tak sączy się jad podejrzeń, no może ten nagle przeniesiony ksiądz to... ? Prawda nas wyzwoli. I tylko prawdę i fakty chodzi. Inaczej podejrzani będą wszyscy księża. A to nikomu nie posluży. Właśnie ta nieufność jest celem szatana.
 • ART
  30.09.2018 20:40


  Wiesz co Szatan sączy przez sługi swoje na forum tem i nie tylko tem? Przytaczam tu niestrudzenie dwa cytaty z Wiki <Przestępstwa_i_wykroczenia_seksualne_w_Kościele_katolickim >
  1. „Philip Jenkins, profesor Wydziału Religii i Historii w Penn State University, zakwestionował tezy zwiększonej ilości nadużyć seksualnych wśród księży i wyliczył, że w podobne przypadki angażowało się ok. 0,2% duchownych[183]” „
  Tłumaczę: 0,2% znaczy że na 100 księży czynami lubieżnemi zajmuje się w KK dwie dziesiąta księdza katolickiego.
  2. „Stanowisko nadmienia także, że większość zarzutów o naruszenia seksualne wobec dzieci dokonywane przez duchowieństwo w Stanach Zjednoczonych dotyczy tamtejszych kościołów protestanckich[188]. Problem dotyczy także duchownych religii mojżeszowej, gdzie liczba zarzutów wobec amerykańskich gmin żydowskich jest podobna do ilości zarzutów wobec kościołów protestanckich[188]. Zgodnie z innymi źródłami jest to 4%[19 „

  Tłumaczę: 4% znaczy iż na 100 księży protestanckich czy na 100 duchownych religii mojżeszowej czynami lubieżnemi zajmowało się 4 (słownie; cztery ) duchownych protestanckich czy też religii mojżeszowej.
  Szatan przez sługi swe sączy nieumiejętność porównania 0,2% z 4% !!!
  I jeszcze jedno sączy Szatan przez swe sługi:
  3 cytat z Wiki : „W 2014 roku posłowie senatorowie Prawa i Sprawiedliwości poprosili ministra sprawiedliwości o ujawnienie liczby skazanych pedofilów i ich zawodów. Ministerstwa stwierdziło że w listopadzie 2013 roku przebywało w zakładach karnych 1454 skazanych za czyny pedofilskie, około 900 skazanych pedofilów nie posiadało zawodu. 70 było murarzami, 30 rolnikami, 30 – ślusarzami, 25 – mechanikami samochodowymi, a jeden był księdzem[190][191].”
  Wniosek jest taki iż problem pedofilii a raczej RZEKOMEJ PEDOFILII w KK praktycznie nie istnieje! To medialna propaganda mając a zohydzić sługi boże i mająca przysłonić coś innego. Coś naprawdę niebezpiecznego dla świętaego KK.
  To sączy Szatan!
 • podaj nick
  30.09.2018 21:44
  tania socjotechnika, żeby się wykręcić się od rozliczenia swoich sprawek, zrzucanie wszystkiego na szatana niedojrzałe i dziecinne, czego to ma uczyć wiernych, u Ruskich tak robili kiedyś to się z nich u nas śmiano
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  11°C Czwartek
  rano
  19°C Czwartek
  dzień
  20°C Czwartek
  wieczór
  16°C Piątek
  noc
  wiecej »