Powstanie Forum Współpracy między wspólnotami a Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Ma ono tworzyć przestrzeń spotkania dla wzajemnego umocnienia i wymiany doświadczeń.
Obrady Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji i spotkanie przedstawicielami środowisk ewangelizacyjnych z całej Polski odbyły się 5 listopada w Laskach k. Warszawy. Owocem spotkania jest powstanie Forum Współpracy, którego koordynatorem został o. Jacek Dubel CssR. Ma ono nie być strukturą, a stworzyć przestrzeń spotkania dla wzajemnego umocnienia i wymiany doświadczeń.
Podczas porannych obrad Zespołu KEP:
Podczas południowego spotkania z przedstawicielami środowisk ewangelizacyjnych z całej Polski abp Grzegorz Ryś podzielił się z uczestnikami doświadczeniem z Synodu Biskupów, ks. Artur Godnarski zaprosił do wzięcia udziału w IV edycji Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów, a Zbigniew Słup omówił przygotowania do V Kongresu Nowej Ewangelizacji w Gnieźnie. Najważniejszym momentem było jednak wystąpienie Andrzeja Sionka, inicjatora powołania Ogólnopolskiego Forum Współpracy Wspólnot z Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji.
„Przez ostatnie cztery lata mieliśmy dobry czas dla wspólnot. Teraz przeżywamy doświadczenie krzyża, gdzie musimy zmierzyć się z nieufnością ze strony niektórych środowisk w Kościele - mówił podsumowując spotkanie abp Grzegorz Ryś. - Jeśli nie podejmiemy tego wyzwania, to Kościół w Polsce będzie szedł równolegle z Kościołem powszechnym, czy też obok żyjąc wszystkim, tylko nie tym czym żyje Kościół. Szansą staje się CHARIS, stworzone przez Franciszka dla budowania relacji, a nie tworzenia struktur dla struktur. W tę szansę wpisuje się też nasze Forum Współpracy.”
Spotkanie zakończyło się wymianą wspólnych doświadczeń na polu ewangelizacji.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.