100-metrowa flaga na ulicach Poznania

Flagę stumetrowej długości i szeroką na trzy metry przeniosło w niedzielę z poznańskiego Placu Wolności na Stary Rynek kilkudziesięciu uczniów. W ten sposób w stolicy Wielkopolski obchodzono Dzień Flagi.

Taką formę świętowania zaproponował szkołom z całego regionu wojewoda wielkopolski. Na apel wojewody odpowiedziały m.in. gimnazja z Poznania, a także z Pyzdr, Mieściska i Murowanej Gośliny. Flaga została wykonana ręcznie przez gimnazjalistów, a następnie połączona w całość przez uczniów z poznańskiego Zespołu Szkół Odzieżowych.

Po rozłożeniu flagi na Placu Wolności młodzież w korowodzie i przy dźwiękach górniczej orkiestry przeszła w kierunku Starego Rynku. Organizatorzy rozdawali przechodniom biało-czerwone chorągiewki i plakietki. U stóp ratusza flaga została złożona i przekazana wojewodzie.

"Od 2004 roku możemy wywieszać flagę przy różnych uroczystościach, przy każdej okazji, ale za mało z tego korzystamy. Dlatego ważne jest, żeby nagłośnić, przypomnieć o dzisiejszym święcie. Ta stumetrowa flaga nam w tym pomoże" - powiedział w niedzielę PAP wojewoda wielkopolski Piotr Florek. Jak zaznaczył, warto uświadamiać rodakom, że poprzez wywieszanie flagi - np. w dzień swoich urodzin - demonstrują swoją polskość.

Wojewoda poinformował, że flaga zostanie przekazana na Lednicę i będzie wykorzystywana przy okazji tamtejszych spotkań młodych. Z taką prośbą zwrócił się organizator lednickich spotkań o. Jan Góra.

Gimnazjaliści uczestniczący w uroczystościach deklarowali w rozmowie z PAP, że narodowych barw używają dość często, przede wszystkim przy okazji imprez sportowych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  13°C Sobota
  noc
  10°C Sobota
  rano
  12°C Sobota
  dzień
  12°C Sobota
  wieczór
  wiecej »