Nasza siostra oszalała, a my przy niej

Służebniczka z Góry Motycznej jest autorką projektu Ikona Amen, która płynie "Darem Młodzieży" do Panamy.

Siostra Terezja Piękoś, służebniczka BDNP, pochodzi z Góry Motycznej. Od wielu lat posługuje w Danii, gdzie katolicy stanowią jedynie kilka procent, i zdaje się, że ona każdego z nich zna, a oni ją.

"Coraz bardziej przekonujemy się, że mamy w zgromadzeniu szaloną siostrę. Szaloną w pozytywnym znaczeniu oczywiście. Mówiąc językiem młodzieży, »pozytywnie zakręconą«. Czasem wydaje się nam, że ona nawet nie śpi. Każdą chwilę poświęca apostolstwu. Szuka ludzi, miejsc, form zaangażowania oraz wsparcia duchowego i materialnego" - piszą o współsiostrze służebniczki dębickie.

Jedną z ostatnich inicjatyw s. Terezji jest Ikona Amen, która powstała w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie. Niebawem rozpoczną się one pod hasłem: "Oto ja, służebnica Pańska. Niech mi się stanie według słowa Twego" (Łk 1,38).

Autorką Ikony Amen jest s. Terezja, ale w tworzeniu jej uczestniczyły osoby z Danii, Polski, Słowacji, Austrii, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Wietnamu, Rosji, Anglii, Indii, Syrii, Etiopii, Nigerii, Ugandy, Konga, Meksyku, USA, Norwegii, Szwecji, Japonii, Chin, Sri Lanki, Filipin, Argentyny, Brazylii i Boliwii.

Ikona przypomina tkaninę z różnorodnych i drogocennych perełek, które są ze sobą ściśle spojone. Symbolizuje wszystkich ludzi na świecie, złączonych węzłem miłości w jedną rodzinę Bożą - wspólnotę Kościoła. Każdy element w niej zawarty jest znaczący. Więcej na jej temat przeczytasz na stronie sióstr służebniczek dębnickich.

Nasza siostra oszalała, a my przy niej   bdnp.pl S. Terezja jest autorką projektu Ikony Amen, która płynie "Darem Młodzieży" do Panamy Ikona Amen płynie na pokładzie polskiego statku "Dar Młodzieży" do Panamy. - To naprawdę graniczy z cudem. Pan Bóg załatwił nam transport ikony do Panamy! Chwała Panu za to! - cieszą się siostry.

Statek tylko na jeden dzień zatrzymał się w porcie w Kopenhadze. Na pokładzie odprawiana była Msza, w której uczestniczyła także s. Terezja. Poprosiła kapitana, by przyjął ikonę na pokład. Zgodził się, a ponadto promuje projekt poprzez wywieszanie flagi z Ikoną Amen w portach świata.

- To dla nas ogromny zaszczyt, że Ikona Amen, wykonana przez młodzież międzynarodową, również Polaków, płynie polskim statkiem do Panamy - uważa s. Terezja.

Nasza siostra oszalała, a my przy niej   bdnp.pl Z bp. Markiem Solarczykiem - Wieść o ikonie rozeszła się już po wielu krajach, a z pewnością tych, w których posługują służebniczki. Nie mogło być inaczej, bo s. Terezja po prostu potrafi przekonać każdego do zaangażowania. Nas również. Ma w sobie "to coś", co sprawia, że dla Boga i ewangelizacji pokonuje wszelkie trudności, a przy okazji sprawia, że ci, którzy ją znają, stają się chociaż trochę tak "szaleni" jak ona - uważają siostry.

Nasza siostra oszalała, a my przy niej   bdnp.pl Delegacja uczestników projektu wybrała się z ikoną także do Rzymu Delegacja uczestników projektu wybrała się z ikoną także do Rzymu prosić Ojca Świętego Franciszka o błogosławieństwo dla tego dzieła. - Pragniemy podzielić się przesłaniem Ikony Amen z naszymi braćmi i siostrami z całego świata w czasie ŚDM 2019 w Panamie i wspólnie z Maryją otoczyć całą ziemię tańcem uwielbienia Boga i śpiewem hymnu na ŚDM w Panamie w koszulkach z wizerunkiem Ikony Amen. Wszyscy mogą się w to włączyć tam, gdzie mieszkają - zachęcają siostry.

Nasza siostra oszalała, a my przy niej   bdnp.pl O Ikonie Amen wie już papież Franciszek

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Środa
rano
5°C Środa
dzień
5°C Środa
wieczór
4°C Czwartek
noc
wiecej »