Juncker: Głosowanie w Izbie Gmin niczego nie zmienia

Umowa ws. brextu jest jedynym możliwym porozumieniem i debata oraz głosowanie w Izbie Gmin tego nie zmienią - oświadczył w środę szef KE Jean-Claude Juncker, odmawiając renegocjowania zapisów, czego chciałby Londyn.

"Umowa o wystąpieniu pozostaje najlepszym i jedynym możliwym porozumieniem. UE mówiła to już w listopadzie, mówiliśmy o tym w grudniu, mówiliśmy o tym po pierwszym glosowaniu w Izbie Gmin w styczniu. Debata i głosowanie wczoraj w Izbie Gmin tego nie zmienią. Umowa o wystąpieniu nie będzie renegocjowana" - oświadczył Juncker w Parlamencie Europejskim.

We wtorek wieczorem brytyjscy posłowie przyjęli dwie poprawki do uchwały w sprawie brexitu, sugerujące konieczność znalezienia alternatywnego rozwiązania wobec wynegocjowanego przez rząd Theresy May kontrowersyjnego mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop) i wskazujące zarazem na sprzeciw wobec scenariusza bezumownego wyjścia z UE.

W odpowiedzi May zapowiedziała próbę renegocjacji umowy wyjścia z UE.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • michalski
  30.01.2019 17:56
  michalski
  Na Brexicie stracą wszyscy- nie tylko Wielka Brytania. Dlatego wolą wszystkich powinni być dążenie, o ile nie ma odwrotu od decyzji Londynu do zminimalizowania strat rozwodu
 • Stanisław_Miłosz
  30.01.2019 18:52
  Największe straty poniosła by banda wysokopłatnych nierobów i/lub lobbystów powiązanych mafijnymi układami z ponad(wzgl. bez-)narodowymi korporacjami finansowymi, surowcowymi, przemysłowymi, rolniczymi i ze zideologizowanymi lewacko-liberalnymi "kościołami" o satanistycznej naturze.

  Jedyną z unijno-europejskich "instytucji" jako tako użyteczną i pożyteczną jest chyba tylko Eurostat. Ale i w tym przypadku "twórczość" jej pracowników daleko wykracza poza rzeczywiste potrzeby całej Unii (tej Unii) i krajów członkowskich. Reszta jak promieniotwórcze odpady w beton i na składowisko głęboko w poweglowych wyrobiskach, bo do recyklingu się nie nadaje.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  0°C Środa
  rano
  1°C Środa
  dzień
  2°C Środa
  wieczór
  -1°C Czwartek
  noc
  wiecej »