Po pierwsze: doświadczenie Boga. II Forum "Ogień z Nieba" na Pomorzu

Na hali w Szczecinie Ewangelię głoszą Marcin Zieliński, o. Pedro Marjano, Rafael Costa, ks. Rafał Sorkowicz SChr. W spotkaniu uczestniczy 1000 osób.

27 kwietnia na hali sportowej Szkół Salezjańskich zgromadziło się ok. 1000 osób, głównie z Pomorza, by wziąć udział w II Forum Ogień z Nieba. Część z nich to grupy zorganizowane z parafii, młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Towarzyszą im księża i klerycy, katecheci, siostry zakonne. Przybyło także wielu dorosłych, m.in. z grup modlitewnych.

Organizatorami forum są Fundacja Life Surfers, Wspólnota Emmanuel, Caritas, Wspólnota Przymierze Miłosierdzia, Odnowa w Duchu Świętym, Fundacja Małych Stópek. – Cieszymy się, że przy okazji spotkania, którego celem jest wołanie o Ducha Świętego, współpracuje tak wiele różnych wspólnot. Budowanie tej jedności w wydarzeniu ewangelizacyjnym jest bardzo ważne – powiedział Marcin Kolański ze Wspólnoty Emmanuel.

– Spotykamy się w charyzmacie uwielbienia, zapraszamy młodzież do odkrywania radości i miłości Bożej – wyjaśnia Elżbieta Okoniewska-Kolańska ze Wspólnoty Emmanuel. – Chcemy wyjść z tego forum z doświadczeniem mocy Ducha Świętego, odnaleźć w swoim sercu Jego ogień i potem już żyć nim w pełni.

Pomocą w tym stały się nauczania oraz świadectwa wiary składane przez liderów ewangelizacji, a także osoby, które dopiero niedawno przeżyły swoje nawrócenie czy doświadczyły uzdrowienia duchowego, fizycznego.

Jak wyjaśnia ewangelizator Marcin Zieliński, rok duszpasterski poświęcony Duchowi Świętemu to nie jest przenośnia. – Jesteśmy prowadzeni do zażyłości z Nim, do życia w bliskości z Bogiem – wyjaśnia. – Tym, co innych może przekonać, by odważniej pójść za Bogiem, jest świadectwo naszego życia. Gdy mówimy ludziom o tym, jak się modlimy, jak Bóg działa w nas, On dotyka ich serc, a wtedy i oni chcą żyć w podobny sposób.

Marcin Zieliński podkreślił, że moc, którą Bóg przejawia, znaki, które On czyni wobec ludzi, mają konkretny cel. Objawia się to np. w cudach wobec osób, które pod wpływem spotkań ewangelizacyjnych wracają do życia sakramentalnego, do Kościoła. – To są bardzo czytelne owoce takich spotkań – stwierdził ewangelizator, podając przykłady nawróceń, uzdrowień.

Podkreślił jednak, że w życiu głosiciela Ewangelii ważne jest pełne oddanie się Bogu. – Kiedy się modlę, mówię: Boże wieź sto procent – powiedział. – Dlaczego Jezus oczekuje stu procent? Bo On nie umarł na niby, bo umarł za nas na Krzyżu naprawdę.

Wśród najważniejszych zasad ewangelizatora Zieliński wskazał konieczność wejścia w zażyłą bliskość z Bogiem. – Bóg pragnie twojej obecności, twojej uwagi. On pragnie, abyś z Nim był. Musisz sobie więc zadać pytanie: gdzie jest twoja relacja z Nim, reacja jeden do jednego – mówił. – Ponieważ to z relacji wypływa ogromna moc głoszenia. Cuda, znaki, te wszystkie rzeczy, które się dzieją, są nic niewarte bez tej osobistej relacji.

Sam przyznał, że choć przywiązuje ogromną wagę do uświęcania się w swojej wspólnocie i nie opuszcza jej spotkań od 12 lat, to bez gotowości, że Bóg jest pierwszy i że On ingeruje w schematy, szablony, nie ma głoszenia z mocą.

– Spróbuj ewangelizować bez mocy Ducha Świętego. Powodzenia! – mówił Zieliński. – Kiedy Jezus wysyła swoich uczniów, mówi: idźcie i czyńcie to, co Ja czyniłem. Musimy więc wrócić do źródła, do korzystanie z zasobu, który otrzymaliśmy na chrzcie świętym. Takie świadectwo świat przyjmie. Ale po pierwsze – relacja, a później działanie i moc. Kiedy zaś szukamy mocy, nie budując relacji, istnieje niebezpieczeństwo, że staniemy się sługami Boga, a nie przyjaciółmi. A ludzie potrzebują zobaczyć chrześcijan, którzy są przyjaciółmi Boga.

O konkrecie działania Boga przekonywał o. Pedro Marjano, Brazylijczyk odpowiedzialny za Wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w Polsce. – Jeśli prawda Boga żyje w nas, będziemy ogłaszać z autorytetem słowa Boga, który działa. Bo Bóg ma dla nas obietnicę – powiedział duszpasterz, nawiązując do doświadczeń swojej wspólnoty, ewangelizującej różne środowiska, m.in. prostytutki. – Do nas należy, by otworzyć serce. Bo ogień, który jest w nas, może przemienić osobę obok. Nie możemy trwać w lęku, ani żyć tym, co inni myślą o nas. Ale możemy żyć tym, czego Bóg dla nas pragnie – zachęcał Brazylijczyk.

W drugiej części dnia odbędą się także modlitwa o uzdrowienie, modlitwy wstawiennicze, Msza święta. A także występ raperów. Forum zakończy się koncertem zespołu Fishecletic.

Błogosławieństwo dla uczestników II Forum Ogień z Nieba przekazał listownie papież Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
17°C Czwartek
dzień
18°C Czwartek
wieczór
15°C Piątek
noc
12°C Piątek
rano
wiecej »