Gdyby żył, 18 maja kończyłby 99 lat. Od wielu lat ludzie, którzy modlą się za jego wstawiennictwem, doświadczają wyjątkowych łask. Także na Lubelszczyźnie.
Ludzie przybywają z całej diecezji do świątyni, której patronuje święty papież Polak, by modlić się o dar potomstwa. – Wierzą i doświadczają cudów - mówi proboszcz kościoła św. Jana Pawła w Lublinie ks. Grzegorz Trąbka.
Krew papieża Polaka podarował kościołowi na lubelskim Wrotkowie kard. Stanisław Dziwisz. Dziś przed świętymi pamiątkami św. Jana Pawła II każdego miesiąca zbierają się głównie małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa oraz te, które utraciły dziecko.
– Mam wiele świadectw rodzin, które doświadczyły tu cudu. Wyprosiły upragnione dzieci – mówi ks. Grzegorz Trąbka proboszcz parafii św. Jana Pawła II. – Pierwszy był Jan Paweł, potem Ania, Krzyś, Karolinka. Bez wątpienia jeszcze wiele innych, bo nie wszystko mamy udokumentowane, ale 16. dnia każdego miesiąca otrzymuję wiele próśb, także z całego świata, o modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
Ewelina i Paweł są małżeństwem od dziesięciu lat. W wyniku poronień stracili czworo dzieci. Nikt nie potrafił odpowiedzieć im na pytanie, co było przyczyną utraty dzieci. Szukając wsparcia, trafili do lubelskiej parafii, w której każdego 16. dnia miesiąca modlono się m.in. za małżeństwa po stracie dziecka oraz o dar potomstwa.
W pewnym momencie Paweł, podobnie jak wiele innych osób, postanowił wrzucić do specjalnej skrzyneczki intencję skierowaną do świętego papieża. – To była ta najważniejsza decyzja. W tym miesiącu poczęło się nasze dziecko, a datę narodzin wyznaczono na 16 września czyli dokładnie dziewięć miesięcy po nabożeństwie – opowiadają małżonkowie.
Ciąża nie była łatwa. Gdy okazało się, że wyniki są jednak dobre, małżonkowie postanowili kupić obraz z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Obraz wisiał nad łóżkiem małżonków przez całą ciążę. Przyszli rodzice codziennie odmawiali krótką modlitwę do świętego o opiekę nad poczętym dzieckiem.
Gdy się szczęśliwie urodziło, otrzymało imię Jan Paweł. Wizerunek św. papieża zawisł także nad jego łóżeczkiem. Dziś chłopiec ma już prawie 5 lat. Jest zdrowy i świetnie się rozwija.
Takich historii ks. Grzegorz wysłuchał już wiele, ale – jak mówi – o wielu zapewne nie wie. Wie jednak, że co miesiąc do skrzynki modlitewnej w kościele i na skrzynkę mailową trafiają prośby i błagania o radość rodzicielstwa.
Za kilkanaście dni Polska będzie świętowała 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. Wielu, zapewne także mieszkańców Lubelszczyzny, uczestniczyło w tym wydarzeniu. Zachęcamy do przysyłania nam swoich wspomnień i zdjęć związanych z tą pielgrzymką. Będziemy je publikować na naszej stronie internetowej.
Przesłanie materiałów jest równoznaczne z
- udzieleniem nieodpłatnej zgody na ich publikację na stronach internetowych, których właścicielem jest Instytut Gość Media. Nadawca
- oświadczeniem, że nadesłane treści są własnością nadsyłającego i nie naruszają praw osób trzecich – w tym autorskich praw majątkowych i przepisów dotyczących ochrony wizerunku.
Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach (dalej „My”), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Dane osobowe będą gromadzone na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Panią/Panem, przez okres niezbędny dla jej celów, a także na podstawie przepisów prawa: Ustawy prawo prasowe, w celu upublicznienia nadesłanych przez Panią/Pana materiałów w serwisach internetowych Instytutu Gość Media. W razie konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym.
Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cele.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.