Kukiz: Warunkiem jakiejkolwiek koalicji będzie dla nas podpisanie deklaracji ws. zmian systemowych

Warunkiem jakiejkolwiek koalicji w wyborach do parlamentu będzie dla nas podpisanie wspólnej deklaracji ws. wprowadzenia zmian systemowych - powiedział PAP lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Dodał, że jest otwarty na współpracę z różnymi środowiskami, które byłyby w stanie takie zmiany poprzeć.

W rozmowie z PAP Kukiz przyznał, że przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu rozmawia z liderami większości środowisk - od Prawa i Sprawiedliwości i prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego, po Polskie Stronnictwo Ludowe i lidera ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza.

"Gdyby np. prezes Kaczyński albo Kosiniak-Kamysz zadeklarowali, że są za wprowadzeniem mechanizmów, które zwiększyłyby udział obywatela w życiu publicznym, to podpisalibyśmy wspólną deklarację i wtedy możemy rozmawiać o ewentualnych wspólnych listach" - powiedział Kukiz PAP.

Deklaracja, o której mówi lider Kukiz'15, zakłada m.in. umożliwienie kandydowania w wyborach do Sejmu obywatelom startującym indywidualnie, a nie z list partyjnych; obligatoryjne dla władz wyniki referendów krajowych i lokalnych; możliwość odwołania posła w trakcie kadencji; wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości równowartości dwunastokrotności minimalnego miesięcznego wynagrodzenia czy wprowadzenie do wymiaru sprawiedliwości instytucji sędziego pokoju.

Zaznaczył, że jest otwarty na współpracę ze wszystkimi środowiskami, które są w stanie poprzeć te postulaty.

"Szedłem do Sejmu z tymi kluczowymi ustrojowymi postulatami i jeśli żadna z partii politycznych nie będzie nimi zainteresowana, to idziemy do wyborów sami. Nigdy nie zrezygnuję ze swoich idei, choćbym miał w życiu Sejmu na oczy nie zobaczyć, bo jestem święcie przekonany, że bez ich wprowadzenia za jakiś czas dojdzie w Polsce do wojny domowej" - powiedział Kukiz.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Czwartek
  noc
  11°C Czwartek
  rano
  19°C Czwartek
  dzień
  20°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »