Działalność społeczna Kościoła ma wpisywać się w misję kontynentalną Ameryki Łacińskiej, głosząc Królestwo Boże oraz budując globalizację solidarności, sprawiedliwości i praw człowieka. Takie wnioski opublikowali przedstawiciele duszpasterstwa społecznego Caritas z 19 krajów kontynentu. Zebrali się oni w stolicy Peru, Limie w dniach 10-12 maja z inicjatywy Rady Episkopatów Ameryki Łacińskiej (CELAM).
Głównym celem spotkania była refleksja nad duszpasterstwem społecznym w obliczu wielorakiego kryzysu ogarniającego kontynent oraz przemian gospodarczych związanych z globalizacją.
Uczestnicy obrad zwrócili uwagę na nieprzystawalność dotychczasowego modelu ekonomicznego obowiązującego na przeważającym obszarze Ameryki Południowej do nowych realiów zglobalizowanego świata. Fakt ten stawia przed Kościołem podwójne wyzwanie. Jest nim z jednej strony mierzenie się z negatywnymi skutkami tego stanu rzeczy, a z drugiej wypracowywanie alternatywnego modelu, który w centrum działalności gospodarczej postawiłby człowieka i jego godność. Przedstawiciele latynoamerykańskich Caritas podkreślili także potrzebę podejmowania takich działań na poziomie bazowym, ucząc ludzi zarówno przedsiębiorczości, jak i pobudzając solidarność.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.