Chcesz się dowiedzieć czy Cezar był w Warszawie, albo w jaki sposób Canaletto odbudował stolicę? Nic prostszego. Zapisz się do letniej Akademii Sztuk Dawnych, którą organizuje Biuro Edukacji m. st. Warszawy, Zamek Królewski oraz Fundacja ART.
Akademia Sztuk Dawnych Ars Auro Prior to tygodniowy cykl wykładów i warsztatów adresowanych do młodzieży gimnazjalnej i licealnej o zainteresowaniach z zakresu historii sztuki i dziedzictwa narodowego. Zajęcia odbywać się będą w Zamku Królewskim w Warszawie w dniach 5-9 lipca oraz 2-6 sierpnia.
Cykl zawiera następujące tematy:
1. Czy Cezar był w Warszawie - od antyku do klasycyzmu.
2. Od bitwy pod Grunwaldem do Hołdu Pruskiego – gotyk i renesans
3. Między Warszawą a Dreznem - o sztuce baroku
4. W kontuszu i w peruce – o duchu oświecenia
5. Jak mistrz Canaletto odbudował Warszawę czyli o niszczeniu i naprawianiu.
Zajęcia poprowadzi kustosz Zamku Królewskiego w Warszawie Daniel Artymowski kierownik Pracowni Działań Muzealnych. Rozpoczynać je będziemy o 10.00 a kończyć
ok. godz. 13.00.
Program składać się będzie z dwóch części: wykładu w tym filmy, slajdy, prezentacje multimedialne oraz zajęć ćwiczeniowych, warsztatowych bezpośrednio na ekspozycji wystawowej Zamku Królewskiego.
Każdy dzień Akademii Sztuk Dawnych będzie miał inny temat, tak abyście przez pięć dni mogli poznać i zobaczyć główne style i gatunki sztuki oraz poprzez część warsztatową znaleźć je, określić i scharakteryzować bezpośrednio w salach wystawowych Zamku Królewskiego.
Zajęcia są bezpłatne! O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń!
W projekcie Akademia Sztuk Dawnych weźmie udział do 80 słuchaczy w jednym semestrze / semestr lipcowy 80 osób i semestr sierpniowy 80 osób/ zapisy poprzez zgłoszenia mailowe na adres: fundacjaART.reif@gmail.com.
Więcej na: www.fundacjaART.free.art.pl
Zapraszamy bo wiemy, że ARS AURO PRIOR!
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.