Śladami Karola Wojtyły

Informacje o miejscowościach związanych z życiem Karola Wojtyły, archiwalne zdjęcia i opisy miast i górskich szklaków górskich, którymi wędrował przyszły papież, znalazły się w opublikowanym przez diecezjalne Wydawnictwo i Studio Filmowe „Anima Media” w Bielsku-Białej specjalnym przewodniku pielgrzyma.

Przewodnik "Małopolska. Śladami Jana Pawła II" zawiera m.in. nigdzie niepublikowane zdjęcia i relacje najbliższych przyjaciół papieża.

Szef kurialnego wydawnictwa, ks. Paweł Danek podkreśla, że Małopolska potraktowana została w przewodniku jako kraina historyczna. „Stąd oprócz tych znanych miejscowości jak Kraków, Wadowice, są również takie miejsca jak Częstochowa, Oświęcim, Bielsko-Biała oraz inne zakątki Beskidów. Dużo jest o korzeniach Ojca Świętego. Pokazaliśmy jego związki z Bielskim, Lipnikiem czy Czańcem” – wyjaśnia duchowny.

Kapłan, który jest także dyrektorem wadowickiego Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, podkreśla, że przewodnik
adresowany jest do tych, którzy chcieliby zobaczyć duchowy wymiar miejsc związanych z życiem Karola Wojtyły.
„Chcemy dotrzeć do tych ludzi, którzy nie tylko zwiedzają i podróżują, ale przede wszystkim pielgrzymują. Stąd w naszych przewodnikach oprócz podstawowych informacji historycznych i turystycznych są cytaty ze świętych, słowa papieża. Dzięki temu człowiek może bardziej duchowo przeżywać swoje wyprawy i podróże do tych miejsc” – dodaje ksiądz.

Wydawcy 200-stronicowego przewodnika podkreślają, że omówione miasta, obiekty i pasma górskie to jednocześnie jedne z najatrakcyjniejszych i najpopularniejszych miejsc w Małopolsce, licznie odwiedzanych przez turystów z Polski i świata.

Wydawnictwo i Studio Filmowe „Anima Media” jest własnością kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej. Rozpoczęło ono swoją działalność w 2004 roku. Jej głównym celem jest promowanie szeroko rozumianej kultury chrześcijańskiej przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć techniki. Spółka zajmuje się działalnością wydawniczą, a także produkcją filmów, m.in. „Tryptyk Rzymski” i „Brat Papieża”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
25°C Sobota
noc
20°C Sobota
rano
28°C Sobota
dzień
28°C Sobota
wieczór
wiecej »