Wiktoria Gabor zwycięża Eurowizję Junior!

Historyczny wyczyn Polski i wielkie emocje na finale konkursu w Arenie Gliwice!

Polskę reprezentowała Wiktoria Gabor, wyłoniona w specjalnej edycji programu "Szansa na Sukces". Była szóstym reprezentantem Polski w tym konkursie. Wykonała piosenkę pt. "Superhero".

- Będę płakać z radości do końca życia - wyznała ze sceny Wiktoria po ogłoszeniu wyników. Nasz kraj jako pierwszy w historii z roku na rok powtórzył sukces na Eurowizji Junior.

Do samego końca rywalizacja toczyła się pomiędzy Polską, Kazachstanem i Hiszpanią. Drugie miejsce w konkursie zajął Yerzhan Maxim z Kazachstanu, a trzecie - Hiszpanka Melani Garcia-Marte.

Wyniki są rezultatem not przyznanych w konkursie jurorskim, który został zakończony w sobotę wieczorem, oraz głosowania publiczności ze wszystkich krajów uczestniczących w konkursie.

Wiktoria Gabor zwycięża Eurowizję Junior!   Szymon Zmarlicki /Foto Gość Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 Wiktoria Gabor z piosenką "Superhero".

Można śmiało powiedzieć, że organizowana w Gliwicach i po raz pierwszy w Polsce Eurowizja Junior to muzyczne wydarzenie roku, które już od dawna wzbudzało wielkie zainteresowanie.

Bilety na miejsca w sektorach siedzących rozeszły się w zaledwie kilkadziesiąt minut od rozpoczęcia sprzedaży. Wejściówki do sektora przed samą sceną również wyprzedały się w błyskawicznym tempie i od dawna nie były dostępne.

Na scenie wypełnionej po brzegi Areny Gliwice pojawili się reprezentanci 19 krajów Europy, Azji i Australii. Wśród prowadzących imprezę była m.in. laureatka poprzedniej edycji konkursu, Roksana Węgiel.

Ceremonia otwarcia 17. edycji Eurowizji Junior odbyła się w poniedziałek 18 listopada w Teatrze Śląskim w Katowicach. W kolejnych dniach uczestnicy nie tylko przygotowywali się do swoich występów na próbach, ale mieli też czas na rozrywkę - odwiedzili m.in. Palmiarnię Miejską w Gliwicach i Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach.

Co ciekawe, występujący jako pierwszy reprezentant Australii, Jordan Anthony, ma polskie korzenie - jego pradziadkowie pochodzą z Zawiercia. W ostatnich dniach 14-letni wokalista miał okazję obejrzeć mecz drużyny siatkarskiej Aluron Virtu CMC Zawiercie i spotkać się z prezydentem miasta Łukaszem Konarskim.

Zobacz występy wszystkich młodych wokalistów wraz z efektowną scenografią w GALERII ZDJĘĆ. A naszą fotorelację z finału konkursu i konferencji prasowej z Wiktorią Gabor po ogłoszeniu wyników znajdziesz TUTAJ.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • dirk
  24.11.2019 21:34
  Świat zobaczył, i my przy okazji, gigantyczny potencjał Polaków. Wspaniała hala, genialna scenografia, technika i realizacja na najwyższym poziomie. Mogą nam wszyscy zazdrościć, a nawet się bać. Polacy, jeśli tylko im nie przeszkadzać, mogą osiągnąć dosłownie wszystko. No więc wielu to już przeszkadza, i starają się wkładać kij w szprychy tej błyskawicznie rosnącej i groźnej dla siebie konkurencji. Wielu innym, i to nie tylko z dalekich i ubogich krajów Polska musi się jawić jako kraj niemal bajkowy, piękny, czysty, bezpieczny, zasobny, wolny i społecznie sprawiedliwy. W którym chciałoby się żyć, i potwierdza to już bardzo widoczna obecność przybyszów na ulicach. I na szczęście są to ludzie nie liczący na socjal, lecz pragnący pracować i żyć normalnie, tak jak my. Obyśmy i my potrafili docenić nasz kraj i nas samych, nie ulegając propagandzie która w obcym nam interesie próbuje nam jedno i drugie zohydzić. Co do samego występu, cóż. Pomysł utworu świetny, z przesłaniem, melodia niestety sztampowa i z jakby niezbyt polskim brzmieniem, raczej coś orientalnego, strój mógłby być skromniejszy, bo często mniej znaczy więcej. Ale zadziałało, dziś jak ktoś wygląda jak gwiazdor, dla wielu gwiazdorem się staje. No i podpis - Gliwice, Silesia - owszem, ale na zachodzie myli się to niektórym z Cylicją w Turcji. Gliwice, Polska, Poland - czyż nie mówi więcej, także nam samym? Ktoś się tego znowu wstydził? Niesłusznie, naprawdę nie ma czego. Polska - prawdopodobnie najpiękniejszy i najlepszy kraj do życia na tej planecie. Jeśli tak będziemy myśleć i tak pracować, z naszym potencjałem i zdolnościami, będzie taki na pewno, nie tylko prawdopodobnie.
 • seitz
  24.11.2019 22:06
  Tak działa dobra zmiana. Nastawienie na sukces, brak kompleksów, podkreślanie swojej podmiotowości i własnego zdania w Europie no i talent jaki zawsze mieliśmy.
  Morawiecki czego się nie chwyci to zamienia w złoto.
  Czy ktoś jeszcze ma w tym kraju kompleksy?
 • Anonim (konto usunięte)
  25.11.2019 01:02
  Poziom dna i wodorostów jak dla mnie ale niech się ludzie cieszą. Gdyby nie niektóre słowa po polsku to po "muzyce" nigdy bym się nie domyślił, że to z Polski.
 • saherb
  25.11.2019 10:58
  Zwyciężyła bo można było w Polsce głosować na własnego reprezentanta. Polska jest jednym z większych i ludnych krajów Europy, więc łatwo zdobyć dużo głosów. W ten sposób reprezentanci mniej ludnych krajów nigdy nie będą wygrywać.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
1 2 3 4 5 6 7
7°C Środa
rano
8°C Środa
dzień
8°C Środa
wieczór
5°C Czwartek
noc
wiecej »