Z tej okazji w jej rodzinnej parafii św. Barbary w Libiążu odprawiona zostanie rocznicowa Msza św. Odbędzie się też premiera płyty "Helena. Muzyczna biografia".
Helena Kmieć, należąca do Wolontariatu Misyjnego "Salvator", została zamordowana 24 stycznia 2017 r., podczas napadu na ochronkę dla dzieci w Cochabambie w Boliwii. Miała niespełna 26 lat. Dziewczyna przebywała tam wraz z drugą wolontariuszką WMS Anitą Szuwald. Napastnik zadał Helence kilkanaście ciosów nożem, w wyniku których wykrwawiła się.
- Wyróżniała się... niezwykłą zwyczajnością. Zawsze zauważała drugiego człowieka i robiła, co mogła, by go spotkać, docenić, porozmawiać. Potrafiła nawet przyjść, żeby popłakać z kimś, kto tego potrzebował. Lubiła też sprawiać ludziom przyjemność i zawsze musiała wykombinować coś dobrego. Kiedyś, pracując jako stewardessa, specjalnie wzięła nocny lot, by osobom wracającym z misji w Gruzji podać kubki z uśmiechniętą buzią. Na tym właśnie polega zwykła, codzienna świętość - mówi o Helence ks. Mirosław Stanek, salwatorianin, dyrektor WM "Salvator".
- Spotkałam ją kilka razy i widziałam, że ta spokojna i skromna dziewczyna jest jednocześnie pełna szalonej energii. Biło też od niej wyjątkowe ciepło i każdy miał wrażenie, jakby znał ją bardzo długo. Wszyscy, będąc w WMS i wyjeżdżając na misje, chcielibyśmy być żywym dowodem na istnienie Boga. Ona była takim dowodem. Dziś jest dla wielu z nas inspiracją - zapewnia z kolei Dominika Jurzec z WMS.
Ci, którzy znali Helenkę, w rocznicę śmierci dziewczyny chcą podziękować Bogu za jej ziemskie życie oraz modlić się o wyjątkową i wieczną misję dla niej, jaką jest niebo. Zapraszają więc na spotkanie pod hasłem "Misja: niebo", które 24 stycznia o godz. 17.30 w parafii św. Barbary w Libiążu rozpocznie adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie, o godz. 18, Mszy św. przewodniczyć będzie bp Jan Zając. Później w Libiąskim Centrum Kultury będą miały miejsce muzyczne wspomnienie oraz premiera płyty "Helena. Muzyczna biografia". Jej przyjaciele oraz znajomi założyli bowiem zbiórkę pieniędzy na stworzenie i wydanie płyty.
"Wydając ją, chcemy wspólnie napisać muzyczną historię życia H. Kmieć. W projekt nagrania płyty zaangażowaliśmy wszystkich, którym Helena jest bliska, szczególnie od strony muzyki. Chcemy, aby na płycie znajdowały się utwory, które opowiedzą wam, słuchaczom, jej życie: zaczynając od jej najmłodszych lat, a kończąc na tym, co dzieje się po jej śmierci. Naszym marzeniem jest również oczyścić amatorsko nagrane utwory Heleny tak, aby móc usłyszeć jej piękny głos w jak najlepszej jakości" - napisali.
Przeczytaj także:
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.