We wrześniu ma się rozpocząć rozbudowa miejskiego stadionu piłkarskiego w Gliwicach, gdzie swoje mecze rozgrywa Piast. Wynik przetargu na wykonawcę powinien się uprawomocnić w sierpniu.
Przetarg został rozstrzygnięty w połowie czerwca. Zwyciężyło konsorcjum, którego liderem jest Polimex-Mostostal SA. Zaproponowało ono najniższą cenę (54.137.254. zł). Trzech innych oferentów złożyło jednak odwołania. Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła dwa z nich.
"W wyniku decyzji KIO trzeba było powtórnie zwołać komisję przetargową i ponownie rozpatrzyć formalnie oferty także dwóch konsorcjów, których odwołania uwzględniono. Wynik przetargu nie zmienił się - został ogłoszony 17 sierpnia. Aby uznać go za ostateczny, trzeba odczekać 10 dni na ewentualne odwołania" - poinformowała przewodnicząca komisji przetargowej Krystyna Zajączkowska. Po uprawomocnieniu będzie możliwe podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie budowy. Zakończenie prac planowane było wstępnie na lipiec 2011.
Stadion po modernizacji będzie miał podgrzewaną murawę i boisko treningowe ze sztuczną murawą. Powstanie też nowy budynek klubowy. Pod zadaszonymi trybunami stadionu znajdzie się ponad 10 tysięcy miejsc siedzących, z możliwością poszerzenia widowni o kolejne 5 tysięcy. Choć piłkarze Piasta spadli w ostatnim sezonie z ekstraklasy, samorząd miejski nie zrezygnował z modernizacji stadionu. Przez dwa lata gry w ekstraklasie drużyna musiała często korzystać z obiektu w Wodzisławiu, ponieważ klub nie miał wymaganej w licencji podgrzewanej murawy. I tak też będzie tej zimy, jeżeli rozpoczną się prace budowlane. Już wcześniej doszło do opóźnienia w ogłoszeniu przetargu m.in. z powodu protestu dwojga mieszkańców Gliwic, odrzuconego przez wojewodę śląskiego oraz niedotrzymania terminów przez projektanta.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.