Epidemia się szerzy

Koronawirus budzi w świecie strach. Znacznie większy powinien jednak inny: wirus strachu przed prawdą o aborcji.

Po Francji przyszła kolej na Belgię. W kraju tym trwa dyskusja nad złagodzeniem ustawy aborcyjnej. Przy okazji rozważa się też prawny zakaz odwodzenia „w jakikolwiek sposób” kobiet od aborcji. Proponuje się, by łamiących ten przepis karać. Tak tak, dożyliśmy czasów, w których proponuje się, by za obronę życia nienarodzonych zamykać w więzieniu.

Jak to się ma do jednego z istotnych praw człowieka, jakim jest wolność słowa? Działalność pro-life chce zrównać się (a we Francji już się zrównało) z propagowaniem faszyzmu. W imię obrony wolności oczywiście. W imię obrony wolności zakłada się części społeczeństwa knebel. I to wtedy, gdy próbują bronić najbardziej bezbronnych, którzy sami bronić się nie mogą.

W tym sporze na jednej szali jest wolność wyboru – na drugiej – ludzkie życie. Nie ma wątpliwości, co ważniejsze. Państwa nigdy nie mają wątpliwości co ważniejsze, bo zabijających zamykają w więzieniach nie zważając na ich prawo do wolności. W tym jednak wypadku chcą chronić zabójców. A zamykać w więzieniach tych, pokazują prawdę o tym haniebnym procederze. Trudno o bardziej jaskrawy przykład zwyrodnienia myślenia.

Pomysł karania za odwodzenie „w jakikolwiek sposób” od aborcji, karania za pokazywanie prawdy o niej pokazuje, jak bardzo zwolennicy aborcji prawdy się boją. Nauka coraz więcej wie o życiu nienarodzonym, badania USG pozwoliły wszystkim dziecko w łonie matki zobaczyć. Coraz trudniej więc tę prawdę ukryć. Dlatego próbuje się  ją zagłuszać propagandą i karami dla tych, którzy ją przypominają. Ale kłamstwo ma krótkie nogi. Wcześniej czy później świat odrzuci ten absurd i uzna nasze czasu za wieki ciemnoty i panoszącej się głupoty. Pewnie przyszłość będzie miała swoje głupoty, skrzywienia i fobie, ale z tej ludzkość się otrząśnie. Póki co luminarze postępu próbują założyć mającym inne poglądy knebel. I to najlepiej taki, który miałby wygląd uśmiechniętych ust.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • fgsaj
  28.02.2020 15:46
  Źle naciśnięty przycisk przerwał wypowiedz dokończę- Hipokryzja " Wybrańców Narodu" trąbią na prawo i lewo jacy to -oni chrześcijanie siedzą stoją w pierwszym szeregu w każdym Kościele Sanktuarium ,obok Hierarchowie naszego Kościoła. Grzeją się w blasku sławy promiennie się uśmiechając szkoda że na rekach nie widać krwi niewinnie mordowanych,a My dalej ich wybieramy i co też HIPOKRYCI.
 • sceptyk
  28.02.2020 16:35
  Na syntezę grypy i aborcji bym nie wpadł ale … celne .

  lubię podchwytliwe pytania , więc pytam , z premedytacją , spodziewam się raczej burz niż akceptacji .Ilu to morderców ze skalpelami w ręku zostało przykładnie " wylanych" z kościoła jak to uczył J. Chrystus ? Ilu tych co szerzą naukę nienawiści , np. dziennikarzy zostało nazwanych i NAPIĘTNOWANYCH ? ilu to sędziów omyłkowo nazywanych ludźmi , na których rękach jest czerwień ludzkich krzywd , zostało w kościele napiętnowanych ? Czy widział p. Redaktor kiedyś jak się stosuje w praktyce napomnienie braterskie … ja też nie . Czy widział Redaktor biskupów rozdzierających szaty z powodu życia w zgorszeniu ? tak odwolywanie się do sądów ateuszy to zgorszenia [św. Paweł ]… ja też nie , wiec co my tutaj o poganach ? wiec co my tutaj o ateistach skoro sami nie stosujemy zasad Sprawiedliwości ? A Francja to przecież w lwiej części ateusze .co mnie oni obchodzą , mogą obchodzić jeśli np. podczas kazania jakiś kaznodzieja poda ten kraj jako przykład zdziczenia [ tak mordowanie dzieci do zdziczenie , biorę odpowiedzialność za słowa ] ale takich kaznodziei nie ma , ja nie widziałem .Więc co mu tutaj ateistach belgijskich czy francuskich i ich państwie ?

  nooo… wprawdzie niechcący ale jest świetny przykład jak to się widzi źdźbło w oku ateuszy .

  Do rzeczy Mój Pan , Pan p. Redaktora i wszystkich ochrzczonych powiedział ,że jeżeli NASZA sprawiedliwość nie będzie WIĘKSZA od pogańskiej to nie wejdziemy do Jego Królestwa … chyba nie żartował , a jaką my mamy sprawiedliwość skoro wszystko jest w ręku państwa ? jak ona może być większa skoro nie istnieje ?

  bo jeśli nie żartował to …biada nam . Jeśli ktokolwiek za PUNKT ODNIESIENIA przyjmuje ustawodawstwo czy działalność organów administracyjnych państwa to nie wprost , ale zgodne z zasadami logiki przyznaje się do tego ,że prawo Jezusa jest dla niego [ Boże odpuść ] drugorzędne .Wiem to mocne , bardzo mocne ale czy nieprawdziwe ?

  Pan jest poza czasem , więc myśl ze ST … przeklęty mąż który u pogan szuka sprawiedliwości [ Izajasz] czy wszyscy grzeszą w tym aspekcie ? nie !!! Panie Redaktorze , nie wszyscy , muzułmanie nie , dla nich pójście " z pyskiem " przed sąd giaurów to obraza , a jednak wierzą … mocniej niż my. Taki był św. Piotr i Paweł czy my aby mamy prawo się do nich przyznawać ?

  A jakieś siedem - osiem lat wstecz jakieś teatrzydło w Londynie przedstawiło sztukę w której Jezus i apostołowie byli ukazani jako grupa gejów i co ? Miejscowy szejk obłożył teatr fathmą za obrazę "proroka Jezusa " a chrześcijanie wszystkich wyznań wzięli " ogon pod siebie" , jak Wam się zdaje ,kto na sądzie Pańskim będzie bardzie usprawiedliwiony ? my czy oni , kto Go nie wyzna przed ludźmi tego On nie wyzna przed Ojcem , czyżbyśmy tego nie wiedzieli ?

  Moje podejrzenie , nie mam dowodów , obawiam się ,z instytucja obrała sobie wygodną drogę do nieba , nie wtrącać się nie narażać , niech państwo brudna robotę zrobi za nas [ tak ona jest brudna i niewdzięczna ] a co klątwa na tych co znieważyli Najświętszy Sakrament ? co ? nie było takiej ? więc co my tutaj … o państwie francuskim , można o Niderlandach pana Zagłoby , efekt taki sam ale jakże przyjemniej .
 • robak
  28.02.2020 18:07
  coby pisać albo ruszać podobne tematy trzeba jasno powiedzieć kto jest paneż Zycia , kto jest stwórcą każdego życia - i tego aprobowanego i ego z gwaltu i tego z probowki . pozdrawiam
 • teofanes
  29.02.2020 11:43
  Francja jest przykładem kraju, który w ciągu wieków ulegał stopniowej degradacji. W średniowieczu było najbardziej kulturalnie rozwinięte państwo, duchowa ostoja europejskiego chrześcijaństwa. Rozliczne miejsca kultu, pielgrzymek, wielu świętych, rozwój nauki chrześcijańskiej (słynna Sorbona), architektury sakralnej (przepiękne katedry gotyckie), rzeźby i malarstwa religijnego, także literatury religijnej. W XVI wieku pojawiają się hugenoci (francuscy kalwiniści), którzy zabijają księży, rujnują kościoły, niszczą obrazy, rzeźby, ołtarze w kościołach, ogołacają je z tego wszystkiego, co dotąd służyło oddawaniu czci Bogu i Jego świętym. Dwa wieki później dzieła zniszczenia materialnego i duchowego dokonuje rewolucja francuska która okazuje się niespotykanym, na taką skalę, barbarzyństwem i okrucieństwem (Rewolucja rosyjska z 1917 roku była dosyć wiernym naśladowaniem tej francuskiej). Na początku XX wieku Kościół katolicki zostaje zepchnięty na margines, zaś jego świątynie przechodzą na "własność" ateistycznego, wrogiego Kościołowi państwa. Dziś Francją rządzi duch marksizmu kulturowego czyli komunizmu w najbardziej perwersyjnym wydaniu. Poziom wolności głoszenia katolickich poglądów należy we Francji do najniższych w Europie. Społeczeństwo francuskie jest zniewolone i w zasadzie pozbawione głosu. Tym bardziej głos katolików jest tłumiony a ich prawa - w majestacie laickiego prawa - przekreślane. Niestety, nie zanosi się na to, aby we Francji w najbliższej przyszłości mogło być lepiej.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Poniedziałek
  dzień
  18°C Poniedziałek
  wieczór
  14°C Wtorek
  noc
  9°C Wtorek
  rano
  wiecej »