„Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” – wokół tego hasła Papież Benedykt XVI napisał orędzie na XXVI Światowe Dni Młodzieży 2011, których międzynarodowe obchody odbędą się w dniach 16-21 sierpnia 2011 w Madrycie, poprzedzone kilkudniowym programem Dni w Diecezji na terenie całej Hiszpanii.
Tekst papieskiego orędzia znajdziesz TUTAJ:.
Orędzie zostało zaprezentowane przez Ojca Świętego 5 września podczas modlitwy Anioł Pański w Castel Gandolfo. Papież zachęcił do jego lektury słowami: Temat, który wybrałem dla tego orędzia nawiązuje do słów Listu do Kolosan apostoła Pawła: „Zapuśćcie korzenie w Chrystusie i na Nim się budujcie, umacniajcie się w wierze" (por. 2, 7). Propozycja ta idzie zdecydowanie pod prąd! Kto bowiem proponuje dziś młodym, by byli „zakorzenieni” i „umocnieni”? Wysławia się raczej niepewność, niestałość, zmienność... wszystkie aspekty, które są odbiciem kultury niezdecydowanej wobec zasadniczych wartości, wobec podstawowych zasad, którymi należy kierować się i rządzić we własnym życiu. W rzeczywistości ja sam, na podstawie osobistego doświadczenia i kontaktów, jakie utrzymuję z młodzieżą, wiem doskonale, że każde pokolenie, owszem, każda osoba powołana jest do przebycia na nowo drogi odkrywania sensu życia. Właśnie dlatego chciałem zaproponować orędzie, które, zgodnie ze stylem Biblii, przywołuje obraz drzewa i domu. Albowiem młody człowiek jest niczym rosnące drzewo: by dobrze się rozwinąć, potrzebuje głębokich korzeni, które w razie wichury utrzymają je w terenie. Podobnie obraz wznoszonego domu przywołuje potrzebę mocnych fundamentów, ażeby dom był solidny i bezpieczny.
A oto i serce Orędzia: znajduje się ono w wyrażeniu „w Chrystusie” i „w wierze”. Pełna dojrzałość osoby, jej wewnętrzna stabilność mają swoje fundamenty w relacji z Bogiem, relacji, która przychodzi przez spotkanie z Jezusem Chrystusem. Relacja oparta na głębokim zaufaniu, autentycznej przyjaźni z Jezusem jest w stanie przynieść młodemu człowiekowi to, czego mu najbardziej potrzeba, by właściwie podejść do życia: pogodę i światło wewnętrzne, nawyk pozytywnego myślenia, wielkoduszność wobec innych, gotowość do płacenia osobiście za dobro, sprawiedliwość i prawdę.
"Zachęcamy do lektury Orędzia, rozmowy nad przesłaniem, refleksji na tym, co wypływa z jego treści dla współczesnego młodego człowieka" - napisali członkowie Krajowgo Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.
"Jak napisał 7 września w „L'Osservatore Romano” jego redaktor naczelny Giovanni Maria Vian: »agencje, telewizja, radio i prasa zlekceważyły bądź przeinaczyły przesłanie i prezentację orędzia. Tymczasem w dobie kultury niezdecydowanej wobec zasadniczych wartości papież znów wskazał na rozstrzygające znaczenie spotkania z Jezusem, wsparte na wierze Kościoła«.
Wierzymy, że w Polsce taka sytuacja nie będzie miała miejsca i treść orędzia dotrze do młodzieży, która bardzo aktywnie przygotowuje się na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w stolicy Hiszpanii" - czytamy w ich oświadczeniu.
Tekst papieskiego orędzia znajdziesz TUTAJ:.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.