"Ciekawy eksperyment"

Ciekawy eksperyment - tak zapowiedź premiera Donalda Tuska w sprawie jego urzędowania w Sejmie skomentował w środę marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Marszałek Sejmu był pytany w środę w Radiu ZET, czy premier zamierza urzędować w Sejmie po to, by go pilnować. "Mnie nie trzeba pilnować, mnie pilnuje 460 posłów codziennie" - odpowiedział Schetyna.

Szef rządu zapowiedział, że od najbliższego posiedzenia Sejmu (6-8 października) do końca roku będzie, w czasie obrad Sejmu, urzędował w swym gabinecie sejmowym.

"To ciekawy pomysł, brytyjski, tak się zdarza w Wielkiej Brytanii, że jeżeli są prace nad budżetem, to premier przeprowadza się, angażuje się w debatę budżetową" - tłumaczył Schetyna. Jak mówił, obecność Tuska w Sejmie będzie miała również związek z jesienną ofensywą legislacyjną rządu.

W najbliższym czasie do Sejmu trafią dwa pakiety ustaw: finansowy i deregulacyjny. "(Premier - PAP) chce pokazać, że rząd przywiązuje wagę do procedowanych ustaw. Ja to traktuję, jako ciekawy eksperyment" - mówił marszałek.

"Jeśli ta obecność pomoże pracy i skuteczności pracy samych komisji, to dobrze" - dodał. Schetyna zapowiedział, że podczas swojej obecności w Sejmie premier będzie m.in. "nadzorować procedury legislacyjne" i rozmawiać z prezydiami komisji, szefami klubów. Wyraził nadzieję, że z premierem będzie chciał spotkać się także szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

"To jest zupełnie inny rodzaj pracy, (premier-PAP) będzie musiał zawiesić też funkcjonowanie w KPRM na jakiś czas, to też utrudni mu prowadzenie rzeczy rządowych, to oczywiste" - powiedział marszałek Sejmu Schetyna.

Gabinet premiera znajduje się w jednym z głównym korytarzy sejmowych, obecnie gabinet naprzeciwko zajmuje szef klubu PO, a nieopodal jest pokój przewodniczącego klubu PiS. Gabinet jest do wyłącznej dyspozycji premiera; w czasie, gdy szefa rządu nie ma w Sejmie, jest plombowany. Donald Tusk będzie miał do dyspozycji w pełni wyposażony gabinet wraz z sekretariatem.(PAP)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
5°C Środa
wieczór
4°C Czwartek
noc
2°C Czwartek
rano
2°C Czwartek
dzień
wiecej »