Największe wydarzenie gospodarcze w Polsce w czasie pandemii to dwudniowe spotkanie pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. W budynkach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyło się już kilkadziesiąt paneli w 15 blokach tematycznych poświęconych różnym działom gospodarki.
W poniedziałek 24 sierpnia oficjalnie rozpoczęła się III edycja Forum Wizja Rozwoju. Kilkuset uczestników wzięło udział w debatach i panelach bloków tematycznych: Morska Energetyka Wiatrowa, Gospodarka Narodowa, Technologie Innowacyjne, Ekonomia i Rynek Pracy, Finanse, Edukacja, Badania i Rozwój dla Gospodarki, Inwestycje, Pakt dla Przedsiębiorców, Wyzwania oraz Gospodarka Morska. Wystartowało też wydarzenie towarzyszące II edycji Forum Wizja Rozwoju - Hackaton, czyli maraton programowania, który potrwa do końca drugiego dnia forum. Na zwycięzców tegorocznej edycji imprezy czeka łączna pula nagród w wysokości 20 tys. zł. W dalszej części dnia do kolejnych debat dołączyły spotkania z bloków tematycznych: Współpraca Gospodarcza, Srebrna Gospodarka i Forum Partnerów.
Spotkanie polskich liderów gospodarki otworzył premier Morawiecki. - Nasz okręt flagowy Europy Centralnej stoi dziś przed wielkimi wyzwaniami, ale także wielkimi szansami i możliwościami. Pierwsze miesiące udowodniły, że umiemy radzić sobie z epidemią lepiej niż inne kraje. Na wykresie pokazującym, jak państwa radzą sobie z ochroną zdrowia obywateli oraz ratowaniem miejsc pracy, Polska była w prawym górnym rogu - najlepszym miejscu, w którym mogła. Jesteśmy stawiani za wzór, ze względu na to, jak do tej pory poradziliśmy sobie z problemami gospodarczymi - mówił premier.
Podczas III edycji Forum Wizja Rozwoju wystąpi ponad 450 prelegentów. Eksperci ze świata biznesu i polityki oraz przedstawiciele nauki przez dwa dni będą dyskutować o problemach oraz wyzwaniach, z którymi mierzy się dzisiejsza gospodarka. Rozmowy odbędą się w panelach dotyczących m.in. edukacji zawodowej, energetyki, automatyzacji i robotyzacji polskiego biznesu, szeroko rozumianego rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu oraz inwestycji, takich jak np. przekop Mierzei Wiślanej, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Specjaliści pochylą się również nad problemami związanymi z obecną sytuacją ekonomiczną, zaistniałą wskutek epidemii koronawirusa.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.