Sześcioosobową rodzinę T. eksmitował w piątek wojewoda Wielkopolski. Rodzina nie chciała się wyprowadzić z domu, który nie pozwalał na przebudowanie drogi objętej inwestycją związaną z organizacją Euro 2012 - poinformował PAP rzecznik wojewody Tomasz Stube.
W 2008 roku wojewoda wydał decyzję lokalizacyjną dla budowy ulicy Bukowskiej w Poznaniu, która łączy lotnisko Ławica ze Stadionem Miejskim. "Po uprawomocnieniu się tej decyzji, wszystkie nieruchomości leżące w pasie tej inwestycji przeszły na rzecz samorządu" - powiedział PAP Stube.
Rodzina T. nie chciała się wyprowadzić z leżącego w tym pasie domu, mimo że zaproponowano im mieszkanie zastępcze. We wtorek bez sprzeciwu rodziny T. urzędnicy wojewody - w asyście policji i karetki pogotowia - przeprowadzili ją do lokalu zastępczego.
Eksmitowani nie chcieli się zgodzić na przeprowadzkę, gdyż nie odpowiadało im usytuowanie lokalu zastępczego.
"My wiemy, że musimy się przeprowadzić, ale ja jestem już stara i mąż też i nie chcemy mieszkać na drugim piętrze" - powiedziała dziennikarzom Teresa T., jedna z eksmitowanych. Wraz z nią do nowego mieszkania przeprowadzono jej męża i czwórkę dorosłych dzieci.
Przebudowywana ulica będzie ostatecznie czteropasmową i połączy poznańskie lotnisko z ulicą prowadzącą do stadionu miejskiego. Inwestycja ma kosztować 84 mln zł i zostać zakończona w czerwcu 2011 r.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.