Tuż przy obwodnicy Wiecznego Miasta od 50 lat istnieje Instytut Magarotto - szkoła wyspecjalizowana w kształceniu głuchych dzieci na poziomach od przedszkola, przez szkołę podstawową, po średnią. W tym roku otwarto tu także liceum sportowe.
W inauguracji wzięła udział minister edukacji Lucia Azzolina. "To był moment bardzo wzruszający" - mówiła Isabella Pinto, prezes Instytutu Magarotto, który kształci ponad 500 uczniów w swoich trzech oddziałach w Rzymie, Padwie i Turynie.
Magarotto ma w stolicy dwie siedziby. W liceum sportowym będą się uczyć uczniowie całkowicie głusi i niedosłyszący. Na pierwszy rok zapisało się 15 osób. Będzie to rodzaj liceum ogólnokształcącego, w którym przedmioty takie, jak łacina czy historia sztuki, będą zastąpione dyscyplinami sportowymi, nauką o motoryce i prawie sportowym.
"Nasza szkoła ma ważne struktury sportowe, m.in. siłownię, boiska sportowe, podpisała także umowy z różnymi centrami sportowymi, np. basenami. Organizacja przypomina college amerykański, mamy też dormitoria dla uczniów przyjezdnych".
Ciekawostką w szkole są podarowane przez Ministerstwo Edukacji przezroczyste maseczki, które ułatwiają komunikację i opatrzone są logo szkoły.
W inauguracji roku szkolnego wzięli udział także Giuseppe Petrucci, prezes Narodowego Stowarzyszenia Głuchych, i Guido Zanecchia, prezes Włoskiego Zrzeszenia Głuchych Sportowców.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.