Episkopat Filipin organizuje okrągły stół świeckich ekspertów na temat prawa reproduktywnego. Specjaliści wypowiedzą się o aspektach demograficznych, ekonomicznych, prawnych i medycznych polityki rodzinnej.
Następnie stanowisko Kościoła katolickiego ma być przestawione prezydentowi kraju, który forsuje własne ustawodawstwo dotyczące planowania rodziny. Przewiduje ono bardzo liberalne podejście, które budzi duże zaniepokojenie Kościoła. Prezydent Filipin zachęca małżonków do dobrowolnej sterylizacji i zakazuje rodzicom posiadania więcej niż dwójki potomstwa. Kościół zachęca natomiast małżonków do naturalnego planowania rodziny, w którym zakłada się odpowiedzialne ojcostwo i macierzyństwo.
Rząd Filipin od lat forsuje zdecydowaną politykę ograniczenia liczby urodzin, by w ten sposób zmniejszyć skalę ubóstwa. Sponsorem programów ograniczenia dzietności są amerykańskie organizacje „pro choice”, które oferują azjatyckiemu krajowi setki milionów dolarów na kontrolowaną administracyjnie politykę reproduktywną. Zdecydowany głos Kościoła „pro life” i na tematy rodzinne uznawany jest za sprzeczny z rozwojem społeczno-gospodarczym kraju. Przypomina on bowiem, że państwo nie powinno ingerować aż tak głęboko w życie rodzinne. Katolicy podkreślają też, że sterylizacja nie jest lekarstwem na biedę. Terminu konsultacji episkopatu z prezydentem jeszcze nie ustalono.
To Dykasteria ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.
Na terenach objętych konfliktami respektowane być powinno prawo humanitarne.
Organizatorzy zapowiadają, że będzie barwny, taneczny i pełen radości. Koniecznie posłuchaj!