Para prezydencka wspiera Orszak Trzech Króli

Mimo pandemii koronawirusa wspólnota, która zrodziła się wokół Orszaku Trzech Króli, nie zniknęła; przesłanie wiary i nadziei, betlejemskie orędzie pokoju i miłości wciąż jest bardzo wyczekiwane - podkreśliła para prezydencka w przeslaniu do organizatorów i uczestników Orszaku.

W komunikacie zamieszczonym w środę na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta podkreślono, że para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda od lat wspiera ideę Orszaku Trzech Króli; w tym roku w związku z pandemią inicjatywa ta przybrała w całej Polsce inną formułę.

"Okres bożonarodzeniowy to chyba najpiękniejszy czas w roku. Kultywujemy tradycje, które przejęliśmy od naszych rodziców i dziadków. Ofiarowujemy sobie podarunki, wzajemną bliskość i serdeczność. Ten wyjątkowy klimat tworzą także przedstawienia jasełkowe oraz kolędowe spotkania" - podkreślił prezydent w nagraniu zamieszczonym na stronie internetowej KPRP.

Pierwsza dama dodała, że 13 lat temu pojawiła się nowa inicjatywa - Orszak Trzech Króli. "Barwne, rozśpiewane pochody, które w uroczystość Objawienia Pańskiego przemierzają ulice setek miejscowości - niegdyś tylko w Polsce, a obecnie także w wielu innych krajach; szczególnie tam, gdzie mieszkają nasi rodacy" - mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent zaznaczył w nagraniu, że niestety, tej zimy jest inaczej. "Teraz najważniejsza jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. Dlatego przestrzegamy zaleceń, które mają na celu powstrzymanie epidemii koronawirusa" - podkreślił Duda.

Pierwsza Dama zaznaczyła, że "jednak wielka, przekraczająca granice państw wspólnota, która zrodziła się wokół Orszaku, nie zniknęła". "Wciąż trwa i powiększa się. Gromadzi dzieci i osoby dorosłe, które reprezentują różne narodowości, środowiska i grupy społeczne, różne wrażliwości i poglądy. Ale są to ludzie złączeni pragnieniem braterskiej jedności i wspólnego celebrowania tego, co w naszej polskiej i europejskiej kulturze najtrwalsze, najcenniejsze, najpiękniejsze" - powiedziała małżonka prezydenta.

Zwracając się do organizatorów i uczestników Orszaku Trzech Króli prezydent RP zaznaczył, że od lat wraz z małżonką podziwiają ich inwencję i umiejętności. "Dlatego ufamy, że również w tym roku zachowają Państwo jak najwięcej z wyjątkowego ducha Orszaku. Przesłanie wiary i nadziei, betlejemskie orędzie pokoju i miłości wciąż jest bardzo wyczekiwane. I wciąż trafia do ludzkich serc" - powiedział Duda.

Pierwsza dama zaznaczyła, że myślą przewodnią Orszaku Trzech Króli 2021 jest cytat z "Pieśni" Jana Kochanowskiego: "Panu dzięki oddawajmy". "Cytując polskich poetów, będą Państwo dziękować Bożej Opatrzności za wszelkie dobro, którego zaznała nasza ojczyzna" - powiedziała. "Dołączamy się do tego dziękczynienia. Wyrażamy wdzięczność za tę wspaniałą inicjatywę, jaką jest Orszak i życzymy Państwu radośnie przeżywanej uroczystości Objawienia Pańskiego" - dodał prezydent.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
-7°C Poniedziałek
wieczór
-5°C Wtorek
noc
-2°C Wtorek
rano
1°C Wtorek
dzień
wiecej »