Rosyjski Kościół Prawosławny i Kościół rzymskokatolicki jednym frontem bronią wartości chrześcijańskich – uważa patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl. Mówił on o tym podczas spotkania ze studentami prowadzonej przez rosyjskie MSZ Akademii Dyplomatycznej oraz z pracownikami rosyjskiej dyplomacji.
„W obliczu agresywnego, zsekularyzowanego liberalizmu razem z Kościołem rzymskokatolickim bronimy tradycyjnych wartości chrześcijańskich, takich jak rodzina i wartość życia ludzkiego. Nasze Kościoły jednym frontem występują przeciwko medyczno-biologicznym eksperymentom niezgodnym z postawą szacunku dla godności ludzkiej osoby” – powiedział zwierzchnik rosyjskiego prawosławia.
Według patriarchy współpraca między obydwoma Kościołami rozwija się w kilku kierunkach dzięki postawie Benedykta XVI. „Od 1980 r. prowadzony jest dialog teologiczny, w trakcie którego razem z innymi Kościołami prawosławnymi zastanawiamy się z katolikami nad dzielącymi nas problemami: rolą biskupa Rzymu, problemem Kościołów unickich i szeregiem innych kwestii” – powiedział patriarcha Cyryl. Na marginesie przypomnijmy, że w r. 1980 papieżem był Jan Paweł II. Prowadzony dialog prawosławno-katolicki patriarcha moskiewski określił, jako trudny i stwierdził, że nie można oczekiwać natychmiastowych jego owoców.
Wyraził głęboką troskę z powodu tendencji do „liberalizacji teologii i moralności” w szeregu Kościołów protestanckich. Dawanie ślubów homoseksualistom i dopuszczanie do kapłaństwa uznał za niedopuszczalne. W podsumowaniu wskazał, że wiele wspólnot prawosławnych, katolickich, protestanckich w krajach WNP i Europy Wschodniej pozostaje wiernymi tradycyjnym wartościom chrześcijańskim.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.