Oryginalna forma papieskiej posługi

Książka „Światłość świata. Papież, Znaki Czasu”, wywiad-rzeka przeprowadzony z papieżem przez niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda to „oryginalna forma papieskiej posługi, odpowiadająca na liczne pytania, związane z teraźniejszością” – powiedział ksiądz Federico Lombardi w komentarzu dla magazynu „Octava dies”.

Rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej podkreślił, że „papież widziany z bliska, poznawany lepiej nie tylko jako papież, ale także jako człowiek, budzi sympatię licznych osób, którzy cenią go za uprzejmość i wrażliwość, skromność i człowieczeństwo oraz uwagę, jaką okazuje każdemu, kogo spotyka, małemu i wielkiemu”.

Książka, której światowa prezentacja odbyła się w Watykanie w miniony wtorek, „to nowa okazja, by lepiej dowiedzieć się, kim jest nasz papież” – zauważył włoski jezuita.

„To nowa oryginalna posługa adresowana do nas wszystkich, by odpowiedzieć na liczne pytania, jakie chcieliśmy mu postawić – od tych najgłębszych i najistotniejszych o sens naszego życia, po te dotyczące problemów nurtujących Kościół, po dramatyczny kryzys dzisiejszego świata, a także te bardziej osobiste, o nim i jego uczuciach. Papież, który nie przemawia do nas jedynie z katedry swego uroczystego magisterium czy podczas wielkich celebracji liturgicznych, ale uzmysławia, że idzie wraz z nami, jako brat i przyjaciel, twardo stąpający po naszej ziemi – fascynującej, ale i dramatycznej – i w ten sposób pomaga nam jeszcze lepiej patrzeć w przyszłość, z prostą i mocną wiarą oraz żywą nadzieją” – powiedział ks. Lombardi.

Rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi komentuje wydarzenia każdego tygodnia w magazynie „Octava dies”, przygotowywanym przez watykański ośrodek telewizyjny CTV, którego jest dyrektorem.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
17°C Niedziela
rano
26°C Niedziela
dzień
28°C Niedziela
wieczór
25°C Poniedziałek
noc
wiecej »