Żołnierze Chrystusa i Ordo Iuris skarżą Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) za naruszanie dóbr osobistych poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na ich temat.
Mec. Paweł Szafraniec z Instytutu Ordo Iuris, który reprezentuje część osób pokrzywdzonych działalnością profilu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował na konferencji prasowej w czwartek o złożeniu pozwu przeciw OMZRiK.
"Żołnierzom Chrystusa fałszywie zarzucono bicie, szkalowanie, lżenie innych osób tylko ze względu, że mają mieć odmienną orientację seksualną, ze względu na ich wiarę, narodowość. Mamy tu do czynienia z ewidentnym uderzeniem w dobro osobiste, jakim jest cześć człowieka" – powiedział Szafraniec.
Wyjaśnił, że Żołnierze Chrystusa domagają się przeprosin na stronie internetowej OMZRiK, jak i na profilach w mediach społecznościowych, usunięcia szkalujących ich postów oraz wpłaty 30 tys. zł. na rzecz Fundacji Pro Prawo do Życia.
Paweł Jaworski ze wspólnoty Żołnierzy Chrystusa podkreślił, że publikacje OMZRiK są nieprawdziwe i godzą w dobra organizacji i jej członków. "Kiedy stanęliśmy w obronie figury Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu w pokojowy sposób, (…) kiedy modliliśmy się (…) od tamtego momentu nasza wspólnota została zaatakowana w sposób brutalny na fanpage-ach Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych" - oznajmił.
Przypomniał, że w publikacjach na stronie OMZRiK członkowie Żołnierzy Chrystusa zostali nazwani tam "bojówką kościoła katolickiego", "neonazistami" i "faszystami", zarzucono im, że biją gejów. "Bandy religijnych fanatyków i ekstremistów z organizacji Żołnierzy Chrystusa zaczepiają ludzi i zabraniają dostępu do miejsc użyteczności publicznej" – cytował jeden z wpisów.
Podkreślił, że Żołnierze Chrystusa są "grupą o charakterze modlitewnym". "Naszym głównym charyzmatem jest ewangelizacja młodego pokolenia" - dodał.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.