W wigilijny wieczór papież Benedykt XVI zapalił w swym oknie w Pałacu Apostolskim świeczkę pokoju. Uczynił świeczką znak krzyża i pobłogosławił wiernych zebranych na Placu świętego Piotra na uroczystości odsłonięcia szopki.
Po raz pierwszy świeczkę pokoju zapalił w swym oknie Jan Paweł II w Wigilię 1981 roku, jedenaście dni po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce, na znak solidarności z rodakami.
W piątek o godzinie 22. w bazylice watykańskiej rozpocznie się pasterka pod przewodnictwem Benedykta XVI. Drugi rok z rzędu zaczyna się ona dwie godziny wcześniej niż dotychczas.
Chodzi - jak już przed rokiem wyjaśnił Watykan - o oszczędzenie sił papieżowi w przeddzień uroczystości Bożego Narodzenia, rozpoczynających się w południe.
Licznie obecni byli kardynałowie i pracownicy urzędów Stolicy Apostolskiej.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.