InGod.pl – nowy portal ekumeniczny

InGod.pl – to nazwa nowej ekumenicznej platformy internetowej, informującej o wszystkich wydarzeniach chrześcijańskich w całej Polsce. W realizację powstającego portalu zaangażowali się młodzi katolicy i protestanci.

Portal powstał z inicjatywy dwóch krakowskich studentów – Karola Sobczyka i Konrada Głowackiego. Jak wyjaśniają, główną inspiracją dla stworzenia projektu było „pragnienie zjednoczenia wszystkich chrześcijan w jednym Duchu".

„Wierzymy, zgodnie ze słowami apostoła Pawła, że pragnieniem samego Boga jest, aby wszystko na nowo zjednoczyć w Chrystusie jako Głowie: 'to, co w niebiosach, i to, co na ziemi' (Ef 1:10). Inspirowani Jego Słowem podjęliśmy wezwanie ewangelizacji, którego efektem jest projekt inGod.pl. Naszym marzeniem jest, aby portal stał się internetowym centrum wydarzeń chrześcijańskich, dialogu międzywyznaniowego, początkiem prawdziwego zjednoczenia i realizacji modlitwy samego Jezusa: 'aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał '(J 17:21)”.

Strona ma służyć prowadzeniu dialogu międzywyznaniowego poprzez promocję różnorodnych wydarzeń podejmowanych w ramach ewangelizacji: warsztatów, rekolekcji, koncertów lub konferencji naukowych. Poza tym na stronie znajdą się także zdjęcia, newsy, komentarze. Nie zabraknie starannie dobranych artykułów pisanych przez duchownych różnych wyznań chrześcijańskich.

InGod.pl publikuje już m.in. zapowiedzi lokalnych, ogólnopolskich i światowych wydarzeń z udziałem chrześcijan, które odbędą się w tym roku. Na głównej stronie witryny znalazły się informacje dotyczące m.in. obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w największych polskich miastach, zaproszenia na warsztaty gospel czy zapowiedź Światowych Dni Młodzieży w Madrycie.

Informacje pogrupowane są według rodzaju wydarzenia oraz lokalizacji w konkretnym województwie. Portal ma także swój profil na Facebooku.

Inicjatywa nie zyskała jeszcze oficjalnego patronatu żadnego z działających w Polsce Kościołów chrześcijańskich. Zdaniem twórców strony – katolików i protestantów – zainteresowanie projektem zaczynają wyrażać duchowni Kościoła katolickiego i luterańskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
3°C Piątek
rano
8°C Piątek
dzień
8°C Piątek
wieczór
5°C Sobota
noc
wiecej »