Burmistrz Kijowa Witalij Kliczko powiedział w piątek we włoskiej telewizji, że otrzymał informacje o tym, że szuka się terminu na możliwą wizytę papieża Franciszka na Ukrainie. "To byłby bardzo potężny sygnał gościć go tutaj"- stwierdził.
ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]
W rozmowie ze stacją telewizyjną Sky Tg24 Kliczko oświadczył, że zaprosił papieża do Kijowa. "Wysłałem mu formalny list" - przekazał.
"To byłaby bardzo ważna symboliczna wizyta, która przyniosłaby pokój naszemu krajowi" - dodał.
Obecność Franciszka, zaznaczył, "przyniosłaby pokój na Ukrainie, ponieważ cały świat na niego patrzy, cały świat słucha jego słów" - zauważył Kliczko.
Ujawnił: "Otrzymaliśmy pewne informacje o tym, że starają się znaleźć termin. Jeśli zapadnie decyzja, to byłoby coś wspaniałego powitać go tu, by przyniósł pokój Europie"- mówił burmistrz Kijowa.
W niedzielę Franciszek powiedział dziennikarzom, że jest gotów pojechać na Ukrainę.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.