W katastrofie bombowca Su-34, który w poniedziałek uderzył w ośmiopiętrowy blok mieszkalny w mieście Jejsk, w południowo-zachodniej Rosji, zginęło 13 osób, a 19 zostało rannych - podaje agencja Interfax, powołując się na lokalne władze.
Katastrofa miała miejsce podczas lotu treningowego z lotniska wojskowego - poinformowała rosyjska agencja RIA, na której komunikat powołuje się Reuters.
Według komunikatu rosyjskiego ministerstwa obrony piloci zgłosili, iż podczas startu zapalił się silnik, a paliwo w samolocie zapaliło się w momencie uderzenia w budynek.
Rosyjski wojskowy kanał informacyjny Zvezda opublikował nagranie, na którym widać eksplozje na pokładzie naddźwiękowego myśliwca średniego zasięgu Su-34, który spadł budynek mieszkalny. Rosyjskie agencje podały, że piloci zdołali się katapultować.
Aktualizujemy na bieżąco: Relacja z wojny na Ukrainie
Nagranie z miejsca zdarzenia pokazało dużą część ośmiopiętrowego budynku w płomieniach. Lokalne władze podały później, że pożar został ugaszony.
W poniedziałek po południu pojawiły się doniesienia, że w "w pełni uzbrojony" samolot wojskowy rozbił się na gęsto zaludnionym obszarze, powodując pożar, który objął cztery piętra budynku i powierzchnię około 2 tys. metrów kwadratowych.
Przeczytaj: Trzy osoby zginęły w Kijowie na skutek rosyjskiego ataku przy użyciu dronów
Wieniamin Kondratjew, rosyjski gubernator Kraju Krasnodarskiego zaprzeczył doniesieniom, że samolot był załadowany amunicją. "Gdyby tak było, to tylko połowa budynku byłaby tutaj" - powiedział rosyjski urzędnik w rozmowie z agencją RIA Nowosti.
Około 250 osób zostało ewakuowanych, w tym 40 dzieci, poinformowały władze. Oprócz bloku, w który uderzyła maszyna, ewakuowano też pobliskie budynki.
Ponad 80-tysięczny Jejsk to port nad Morzem Azowskim, w rosyjskim Kraju Krasnodarskim. W marcu Radio Swoboda podało, że w Jejsku znajduje się jedno z około 40 lotnisk w Rosji, na Białorusi i okupowanym Krymie, z których armia Rosji przeprowadza ataki na Ukrainę.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.