Co najmniej 27 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych w wyniku powodzi, które w niedzielę zalały stolicę Kamerunu, Yaounde i okoliczne dzielnice.
Wskutek ulewnych deszczy, powodujących potoki wody i błota, kilkadziesiąt budynków uległo zawaleniu lub zmyciu z powierzchni ziemi, wraz z mieszkańcami.
Zniszczenia pogłębia słaba jakość konstrukcji stawianych z pominięciem norm zawartych w lokalnych przepisach.
W dzielnicy Mbankolo, powódź zalała groblę zbudowaną w epoce kolonialnej i uwolniła sztuczne jezioro, które w niedzielę zmiotło ze wzgórza kilka domów.
africanews Cameroon: Toll rises to at least 27 dead and 50 injured in floodsAkcje ratunkowe trwają od poniedziałku. Ratownicy wciąż mają nadzieję, na uratowanie zaginionych.
W kostnicy na identyfikację oczekują ciała ofiar. Ranni zostali przewiezieni do pobliskich punktów medycznych. Szpital Ogólny w Yaounde, według informacji przyjął 12 rannych, w tym 7-letnią dziewczynkę.
Jak zapewnił minister administracji terytorialnej Kamerunu, Paul Atangi Ngi, wszyscy ranni otrzymają bezpłatną pomoc medyczną.
Powodzie w Kamerunie są zjawiskiem dość powszechnym, zwłaszcza w ostatnich latach. Eksperci jako przyczynę wskazują na skutki zmian klimatycznych.
W ostatnim czasie władze Kamerunu wydały decyzję o wyburzaniu budynków na obszarach szczególnie zagrożonych powodzią.
Wiele z tych, które uległy zniszczeniu podczas niedzielnej powodzi, było przeznaczonych do rozbiórki.
CGTN Africa At least 30 dead, 50 injured following mudslide in CameroonCelem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.