Prezydent USA Barack Obama złożył w piątek późnym popołudniem kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
Amerykański prezydent przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożył wieniec z biało-czerwono-niebieskich kwiatów. Chwilę potem wpisał się do pamiątkowej księgi.
"W hołdzie nieznanemu żołnierzowi - prezydent Stanów Zjednoczonych" - napisał Obama.
Następnie prezydent USA przywitał się ze zgromadzonymi na uroczystości przedstawicielami kombatantów i wojskowych; uścisnął dłonie wielu z nich, z niektórymi krótko rozmawiał.
Po ceremonii przed Grobem Nieznanego Żołnierza Barack Obama udał się na uroczystość przed Pomnikiem Bohaterów Getta na warszawskim Muranowie.
Prezydent USA Barack Obama po złożeniu wieńca przed Pomnikiem Bohaterów Getta kilkanaście minut rozmawiał z przedstawicielami środowisk żydowskich. Zapoznał się też z planami budowy Muzeum Historii Żydów Polskich.
Pod znajdującym się naprzeciwko Pomnika Bohaterów Getta budynkiem powstającego muzeum, Barack Obama rozmawiał m.in. z szefem resortu kultury Bogdanem Zdrojewskim, z p.o. dyrektor muzeum Agnieszką Rudzińską, a także przewodniczącym Rady Muzeum Historii Żydów Polskich Marianem Turskim.
Zakończenie budowy Muzeum Historii Żydów Polskich planowane jest na jesień 2012 r., a jego uroczyste otwarcie ma się odbyć wiosną 2013 r. Ekspozycja powstającego Muzeum podzielona ma być na osiem galerii dokumentujących różne etapy tysiącletniej wspólnej historii Polaków i Żydów.
Przed godz. 20 prezydent USA będzie gościem specjalnym roboczego obiadu w ramach XVII szczytu Europy Środkowej, który organizuje prezydent Bronisław Komorowski.
Będzie to okazja do spotkania z przywódcami państw naszego regionu i rozmowy m.in. o tym, jak wykorzystać doświadczenia państw Europy Środkowej w drodze do demokracji w Afryce
Wizyta Obamy w Warszawie jest siódmą wizytą amerykańskiego przywódcy w Polsce po 1989 roku. Przed nim trzy razy Polskę odwiedził George W. Bush, dwa razy w naszym kraju był Bill Clinton; raz - George H. W. Bush - pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych, który odwiedził Polskę po 1989 roku.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.