Czas na Światowe Dni... Dzieci

Po ŚDM przychodzi czas na ŚDD. Papież Franciszek chce się wsłuchać w głos najmłodszych. 25 maja na Stadionie Olimpijskim w Rzymie spodziewanych jest 70 tys. dzieci, a akredytowano już 300 dziennikarzy.

Święto ma być dwudniowe – najpierw, 25 maja, dzieci spotkają się z papieżem na Stadionie Olimpijskim, a dzień później będą uczestniczyć w odprawianej przez niego Mszy św. na pl. św. Piotra. Zadanie koordynowania pierwszych w historii ŚDD Franciszek powierzył ojcu Enzo Fortunato, dyrektorowi ds. komunikacji bazyliki watykańskiej, pod patronatem Dykasterii ds. Kultury i Wychowania kierowanej przez kard. José Tolentino de Mendonça.

Ojciec Enzo zdradził dziennikarzom, że na stadion zarejestrowało się już 64 tys. uczestników. „Na 72 tys. będziemy musieli poprzestać, bo to jest maksymalna pojemność obiektu” – tłumaczy Gianniemu Cardinale z „Avvenire”, największego włoskiego dziennika katolickiego. „Natomiast na udział w Mszy św. nie ma limitów” – dodaje.

Duże jest także zainteresowanie mediów tym wydarzeniem. Akredytowało się już 300 dziennikarzy, telewizje Rai i CTV będą prowadzić transmisje w oba dni. Ponadto papież Franciszek nagrał już długi wywiad dla CBS, który zostanie wyemitowany 19 maja. Ukazał się też wywiad w „La Freccia Magazine” największego przewoźnika kolejowego we Włoszech – Trenitalia, który zagwarantuje przyjazd na miejsce tysięcy dzieci i osób im towarzyszących.

Ojciec Enzo opowiada, że do Casa Kolbe, siedziby jego zakonu braci mniejszych konwentualnych, docierają tysiące rysunków dzieci z całego świata. W akcję włączyło się już ponad 2 tys. szkół. Z Brazylii dotarła na przykład paczka z 2345 rysunkami, zebranymi przez Rycerstwo Niepokalanej. Jak zaznacza koordynator ŚDD, przeważają w nich trzy tematy – wszystkie bliskie papieżowi Franciszkowi: poszukiwanie pokoju, potrzeba braterstwa i szacunku oraz ochrona środowiska i Ziemi jako „wspólnego domu”.

Czas na Światowe Dni... Dzieci   Dzieci często apelują o pokój.

Przy wydarzeniu ma pracować ok. tysiąca wolontariuszy, wśród nich wielu studentów z całego Półwyspu Apenińskiego.

Ojciec Fortunato podpowiada, że każdy może przyczynić się do tego, aby jak najwięcej dzieci mogło wziąć udział w wydarzeniu, składając ofiarę na rzecz Stowarzyszenia „Be Human” (wszystkie informacje na stronie www.giornatamondialedeibambini.org).

Zakonnik dodaje, że ikoną ŚDD jest wizerunek Jezusa z uczniami, który otwiera ramiona, serce, kieruje wzrok, swoją uwagę i troskę w kierunku najmłodszych. „Zachęca nas, abyśmy odzyskali te czyste i ufne uczucia, które mieszkają w duszach dzieci” – tłumaczy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
22°C Sobota
rano
23°C Sobota
dzień
24°C Sobota
wieczór
22°C Niedziela
noc
wiecej »