Marynarka wojenna Chin i USA przeprowadzą jesienią w Zatoce Adeńskiej wspólne ćwiczenia w zwalczaniu piractwa i w zakresie łączności.
Marynarka wojenna Chin i USA przeprowadzą jesienią w Zatoce Adeńskiej wspólne ćwiczenia w zwalczaniu piractwa i w zakresie łączności - podało w poniedziałek chińskie radio dla zagranicy. Przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów sił zbrojnych USA admirał Mike Mullen podpisał w Pekinie z szefem sztabu armii chińskiej gen. Chenem Bingde porozumienie przewidujące także przeprowadzenie latem 2012 roku wspólnych ćwiczeń w zakresie pomocy humanitarnej i akcji ratowniczych. Mają być wzmocnione kontakty przedstawicieli obydwu armii.
"Wszystkie te inicjatywy mają związek z prawdziwymi wyzwaniami i zagrożeniami bezpieczeństwa naszych krajów nie tylko na szczeblu regionu azjatyckiego ale i całej planety" - powiedział admirał Mullen. Dodał, że Chiny, tak jak i USA "chcą najlepszych i ścisłych wzajemnych kontaktów".
Łącznie na tym etapie prac odkryto dwie mogiły zbiorowe i jeden grób indywidualny.
W Australii dzieci przystępują do bierzmowania przed pierwszą komunią
Zdecydowała o tym KE pomimo zaskarżenia umowy przez PE do Trybunału Sprawiedliwości UE.
Polacy po 65. roku życia spędzają mniej lat w dobrym zdrowiu niż przeciętny mieszkaniec UE.
Teksas wykonał wyrok śmierci na Jamesie Broadnaxie mimo kontrowersji wokół jego winy.
Po raz pierwszy od 18 lat nie pojawi się na defiladzie 9 maja kolumna pojazdów wojskowych.
Instalacja ruszyła po kilkumiesięcznym postoju - wskazuje AMP.