W Bydgoszczy trwa obóz dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Ok. 1300 osób, gimnazjalistów i licealistów z całego kraju, poznaje tradycję i kulturę miasta.„Każde spotkanie jest inne i wyjątkowe” – uważa ks. Dariusz Kowalczyk z zarządu Fundacji, dyrektor obozu.
„Zawiera zawsze elementy poznawania miast, regionu, a z drugiej strony poznajemy nauczanie Jana Pawła II, stąd też hasło «Otwórz się na Bydgoszcz». To jest «otwórz się» - ewangeliczne effatha, otwórz się na Chrystusa, czyli na wartości, którymi żył i które głosił Jan Paweł II, ale też otwórz się na ten region, ponieważ i tutaj byli święci i błogosławieni, tu byli męczennicy, tu są zapisane wielkie karty historii, a także wielka perspektywa na przyszłość” – powiedział ks. Kowalczyk.
W ramach obozu m.in. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i w Akademii Muzycznej odbywają się specjalne wykłady i ćwiczenia. Zaplanowano także Dzień Sportu, Dzień Skupienia, obozową wersję Dnia Papieskiego oraz koncerty. Spotkanie stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” potrwa w Bydgoszczy do 25 lipca.
W sobotni wieczór 22 lutego siedem kościołów w Nowej Zelandii padło ofiarą podpaleń.
Części lwów i lampartów są sprzedawane na 80 proc. badanych rynków.
"Pomimo delikatnego stanu zdrowia, Ojciec Święty nadal myśli i modli się..."
Licznie obecni byli kardynałowie i pracownicy urzędów Stolicy Apostolskiej.