Woodstock ma być bezpieczny

Kończą się prace związane z przygotowaniem 17. Przystanku Woodstock pod względem bezpieczeństwa. Festiwal potrwa od 4 do 6 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). W tym roku teren imprezy został powiększony o ponad 100 hektarów.

"Zabezpieczenie Przystanku Woodstock wymaga (...) zaangażowania licznych służb ze względu na lokalizację Kostrzyna, (położonego - PAP) przy granicy z Niemcami, w widłach rzeki Odry i Warty, co może utrudniać ewentualną ewakuację" - powiedziała PAP wojewoda lubuski Helena Hatka. Dodała, że to także teren popoligonowy.

W zabezpieczaniu Przystanku Woodstock uczestniczą m.in. policja, straż pożarna, inspekcja transportu drogowego, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Służba Ochrony Kolei, Straż Graniczna, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Impreza będzie także monitorowana z powietrza przez dwa samoloty.

Jak powiedziała PAP wojewoda, w tym roku uczestnicy festiwalu będą dokładnie policzeni, co ma usprawnić organizację kolejnych edycji.

Kostrzyn nad Odrą po raz ósmy będzie gościł uczestników Przystanku Woodstock. Dotąd w trakcie imprezy nie odnotowano utonięć. W ubiegłym roku na kolei i na drodze nie doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem uczestników Przystanku Woodstock.

Zabezpieczeniem medycznym zajmuje się Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, dodatkowo wojewoda wydała zarządzenie, by w przypadku masowych zachorowań okoliczne szpitale także były przygotowane na przyjęcie pacjentów. Na miejscu imprezy będą też zorganizowane punkty pomocy medycznej.

W ubiegłym roku koszty związane z zabezpieczeniem Przystanku Woodstock wyniosły nieco ponad 431 tys. zł, a przy przygotowaniach związanych z zapewnieniem uczestnikom bezpieczeństwa pracowało 1669 osób.

Podczas zbliżającej się edycji festiwalu na dwóch scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców.

Wystąpią m.in.: The Prodigy (w czasie koncertu specjalne laserowo-świetlne widowisko), Plateau-Projekt Grechuta,, Łąki Łan, Helloween, Airbourne i Arka Noego. Z okazji 30-lecia legendarnej grupy Republika i dziesiątej rocznicy śmierci jej wokalisty Grzegorza Ciechowskiego zaplanowano też koncert "Przystanek Republika".

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego organizatorem jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
16°C Poniedziałek
dzień
17°C Poniedziałek
wieczór
14°C Wtorek
noc
13°C Wtorek
rano
wiecej »