Uciszenie burzy na lotnisku

Niezwykły przebieg miało wieczorne czuwanie z papieżem. Opisuje je prosto z lotniska Cutro Vientes ks. Tomasz Jaklewicz ks. Tomasz Jaklewicz.

Niezwykły przebieg miało wieczorne czuwanie z papieżem na lotnisku Cuatro Vientos. Gwałtowna burza przerwała papieskie przemówienie, ale trwała około 10 minut. Kiedy wystawiono Najświętszy Sakrament – przemoczeni uczestnicy czuwania zamilkli i trwali przez dłuższą chwilę wraz z papieżem w całkowitej ciszy.

Młodzież gromadziła się tutaj od rana, w 40–stopniowym upale. Docierali od samego rana z materacami, karimatami i śpiworami, zostają tutaj na całą noc. Lotnisko Cuatro Viento to najstarsze lotnisko w Hiszpanii. Przygotowano je na przyjęcie ponad miliona pielgrzymów. Powierzchnia odpowiadająca wielkością 48 boisk piłkarskich wypełniła się kolorową rzeszą młodych. W centralnym miejscu na tle wielkiej podłużnej ściany podświetlanej wieczorem na kolorowo ustawiono lekko zadaszony ołtarz. Ok. 19.00 potężna ciemna chmura zasłoniła prażące słońce, co dało wszystkim chwilę wytchnienia, ale z tej chmury spadła później ulewa. Na szczęście krótka. Papież nie dokończył swojego przemówienia. Powiedział tylko: „Kochani przyjaciele! Dziękuję! Dziękuję za waszą radość. Dziękuję za tę radość i wytrzymałość. Nasza siła jest większa od deszczu. Dziękuję. Razem z deszczem Pan zsyła nam wiele błogosławieństw. Także w tym jesteście przykładem”. Potem Ojciec święty pozdrowił młodzież w kilku językach, także po polsku. Przyznam, że gwałtowny wiatr (lotnisko „Czterech wiatrów”!) i błyskawice – napełniły mnie sporą obawą o milion młodych ludzi. Młodzież zachowywała się tak, jakby ten deszcz zupełnie im nie przeszkadzał. Zastąpił im dzisiejszy prysznic po upalnym dniu. Jeden z hiszpańskich księży uspokoił mnie, że to typowa letnia hiszpańska burza – gwałtowna, ale krótka.    

Centralnym momentem czuwania z papieżem była adoracja Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus wystawiony był w  trzymetrowej zabytkowej monstrancji używanej w Toledo podczas procesji Bożego Ciała. Przestało padać, ustał wiatr, modlitewne skupienie milionowej rzeszy było przejmujące.

Na zakończenie Ojciec Święty raz jeszcze podziękował młodzieży za ich wytrwałość. W niedzielę Benedykt powróci tutaj około 9.00 aby odprawić uroczystą Eucharystię na zakończenie ŚDM.

Przeczytaj wcześniejsze relacje:

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  15°C Wtorek
  noc
  11°C Wtorek
  rano
  16°C Wtorek
  dzień
  17°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »