Dziś start ligi hokejowej

MMKS Podhale rozpoczyna sezon 2011/12 niedzielnym meczem z obrońcą tytułu mistrza Polski Cracovią. Zdaniem trenera nowotarskiej drużyny początek ligi będzie trudny, ale mimo późnego wejścia na lód forma zawodników rośnie.

"Przygotowania do sezonu nie szły zgodnie z planem chociażby dlatego, że dopiero 10 sierpnia - najpóźniej ze wszystkich drużyn PLH, rozpoczęliśmy specjalistyczne zajęcia na lodzie" - powiedział PAP Jacek Szopiński, który wraz z Tadeuszem Puławskim i Gabrielem Samolejem prowadzi treningi MMKS Podhale.

Nowotarżanom udało się rozegrać tylko kilka z zaplanowanych spotkań kontrolnych. Przeciwnikami były m.in. pierwszoligowe słowackie drużyny z Preszowa i Detvy.

"Powinniśmy mieć za sobą kilkanaście takich sparingów, ale późne wejście na lód poskutkowało tym, że wszystkie silne zespoły miały już zarezerwowane terminy. Były jeszcze mecze w Pucharze Polski, ale to wszystko moim zdaniem mało" - stwierdził szkoleniowiec.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie Szarotki borykają się z problemami finansowymi, jednak zdaniem zarządu klubu sytuacja nie jest zła; po raz kolejny pomaga nowotarski samorząd. Decyzjami rady z budżetu miasta przekazywane są między innymi pieniądze na wynagrodzenia trenerów najmłodszych hokeistów.

"Utrzymujemy także lodowisko, dotujemy drużyny młodzieżowe, podpisaliśmy z MMKS umowę na promocję Nowego Targu poprzez sport" - przypomniał burmistrz Marek Fryźlewicz.

Rada miasta podjęła także uchwałę w sprawie konsultacji społecznych dotyczących współfinansowania przez miasto udziału drużyny seniorów w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej. Zostaną one przeprowadzone w Nowym Targu podczas październikowych wyborów parlamentarnych.

Klubowi udało się też pozyskać nowego sponsora. "Tatra, z którą podpisaliśmy dwuletnią umowę będzie jednym z filarów. Nie jest tzw. sponsorem strategicznym, ale moim zdaniem ten kontrakt pozwoli na ustabilizowanie sytuacji klubu" - ocenił członek zarządu MMKS Andrzej Zając.

W drużynie nastąpiło sporo zmian kadrowych. W tym sezonie Szarotki opuścili: kończący karierę Jarosław Furca, Bartłomiej Gaj, Michał Marek i Przemysław Leśnicki. Do Ocelari Trinec odszedł Damian Kapica, w Sanoku grać będzie Marcin Kolusz, Frantisek Bakrlík ma występować w brytyjskim Hull Stingrays, a Milan Baranyk trenuje w Popradzie.

Do MMKS dołączyli: bramkarz Bartłomiej Niesłuchowski, obrońcy Łukasz Gacek i Tomasz Landowski, napastnicy Robert Budaj, Robert Mrugała, Dawid Olchawski, Filip Wielkiewicz oraz Rafał Ćwikła. Na powrót do Nowego Targu zdecydował się Kanadyjczyk polskiego pochodzenia Kelly Czuy.

Prócz Niesłuchowskiego w bramce MMKS stawać bedą Sebastian Mrugała i Tomasz Rajski; w obronie zagrają: Władysław Bryniczka, Dominik Cecuła, Rafał Dutka, Łukasz Gacek, Kamil Kapica, Sebastian Łabuz i Maciej Sulka; w ataku: Bartłomiej Bomba, Kasper Bryniczka, Mariusz Jastrzębski, Kacper Kos, Piotr Kmiecik, Bartłomiej Neupauer, Mateusz Michalski, Marek Puławski, Jarosław Różański, Łukasz Szumal i Mateusz Tylka.

Niedzielny mecz z Cracovią rozpocznie się w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu o godzinie 17. Według kalendarza PLH spotkanie to zostało przełożone z 14 października.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
21°C Niedziela
rano
29°C Niedziela
dzień
30°C Niedziela
wieczór
26°C Poniedziałek
noc
wiecej »