Niech Różaniec odmawia 10 proc. Narodu...

„Krucjata Różańcowa za Ojczyznę" została oddana pod duchową opiekę Ojców Paulinów z Jasnej Góry.

Jest to odpowiedź na prośbę polskich biskupów diecezjalnych, którzy podczas sierpniowego zebrania zdecydowali, że nowa inicjatywa modlitewna podejmowana przez wiernych Kościoła katolickiego w Polsce powinna być poddana pod opiekę stróżów częstochowskiego Sanktuarium, którzy prowadzą już - potwierdzone przez Jana Pawła II - Dzieło Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Z inicjatywy członków Krucjaty na Jasnej Górze odbyło się kolejne modlitewne spotkanie połączone z omówieniem spraw organizacyjnych.
Przypomniano, że „Krucjata Różańcowa za Ojczyznę” jest wielkodusznym darem duchowym wiernych, którzy z Maryją, Królową Polski modlą się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów naszego Narodu. Osoby te czynią to dobrowolnie, zobowiązując się do codziennego rozważania i odmawiania w tych intencjach przynajmniej jednej z tajemnic Różańca świętego, z nadzieją, iż jeśli tę modlitwę podejmie co najmniej dziesięć procent Narodu, pozyskamy wtedy głębszą duchową moc do właściwego poprowadzenia spraw naszej Ojczyzny.
Podczas spotkania ustalono, że zgłoszenia listowne o przystąpieniu do „Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę”, indywidualne oraz grupowe, można - podobnie jak dotychczas - wysyłać pod adres w Teresinie, pod którym korespondencja jest odbierana przez osoby upoważnione do tego przez Paulinów. Dane z tej korespondencji będą przekazywane regularnie na Jasną Górę. Można też wysyłać zgłoszenia bezpośrednio do klasztoru z dopiskiem na kopercie: „Krucjata Różańcowa za Ojczyznę”.
Modlitwę za Ojczyznę publicznie ogłoszono po raz pierwszy w połowie czerwca tego roku. Miesiąc później pierwsi zaangażowani w tę modlitwę, tak świeccy jak i duchowni, spotkali się za zgodą Paulinów na Jasnej Górze. Uczestnikiem tego spotkania był m.in. Dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Spotkanie to ukazało szczerość intencji uczestników oraz ich autentyczną troskę i duchowe zaangażowanie w sprawy Ojczyzny.
Na prośbę osób świeckich, które jako pierwsze podjęły tę modlitwę, a spotkały się z zainteresowaniem i zaangażowaniem wzrastającej liczby kolejnych osób, także Księża Biskupi diecezjalni w czasie swojej Konferencji na Jasnej Górze w dniu 25 sierpnia odnieśli się do tej inicjatywy, przekazując duchową opiekę nad tym Dziełem w ręce Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.
Do wczoraj, 25 września potwierdzonych było już 11 342 uczestników Krucjaty.
Ojcowie Paulini z Jasnej Góry, podejmując głos Księży Biskupów, gorąco zachęcają wszystkich wiernych do włączenia się w tę wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę, a uczestników tego Dzieła wspierają swoją modlitwą u tronu Jasnogórskiej Królowej Polski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
4°C Sobota
wieczór
2°C Niedziela
noc
0°C Niedziela
rano
5°C Niedziela
dzień
wiecej »