Nowa książki Wandy Półtawskiej

W siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski odbyła się (4 października) prezentacja najnowszej książki dr Wandy Półtawskiej „Jeden pokój”. Jest to zapis rozmów dr Półtawskiej, jakie ta prowadziła podczas nagrań filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem.

W filmie i książce „Jeden pokój” narzeczeni, małżonkowie, młodzi rodzice przychodzą do Wandy Półtawskiej po drogowskazy, które mają moc prostować ścieżki życia. Wszystko w oparciu o naukę Jana Pawła II.

Kilkadziesiąt godzin rozmów zostało spisanych początkowo tylko po to, by ułatwić montaż filmowych obrazów. Okazały się na tyle wartościowe, iż uznano, że warto je wydać także drukiem.

W mieszkaniu Wandy Półtawskiej przy krakowskim Rynku kolejno toczyły się rozmowy o zagrożeniach i nadziejach Polski, Europy i świata, o polityce, sytuacji rodziny i problemach młodzieży, apostolstwie świeckich, etosie lekarskim i pamięci historycznej, o filozofii i wierze, poezji i teatrze, czystości ojczystego języka, o krzyżu na Giewoncie, ludzkiej potrzebie uniesień, o pięknie gór i lasów. Rozmowy poważne, niekiedy w konwencji żartu, zawsze jednak o tym, co ważne i istotne dla człowieka żyjącego dzisiaj. Książka „Jeden pokój” jest zapisem tych rozmów niemal in extenso, choć oczywiście nie jest ich stenogramem.
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Edycja św. Pawła.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  -6°C Czwartek
  rano
  -5°C Czwartek
  dzień
  -4°C Czwartek
  wieczór
  -5°C Piątek
  noc
  wiecej »