Siedmiu żołnierzy ukraińskich zostało zabitych w ciągu ostatnich 24 godzin na wschodzie kraju mimo zawieszenia broni w konflikcie z prorosyjskimi separatystami - oświadczył w czwartek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Andrij Łysenko.
"Zostali zabici w ostrzale w różnych miejscach, jeden zaś zginął w zasadzce" - powiedział rzecznik. Jak dodał, 11 innych żołnierzy zostało rannych w różnego rodzaju incydentach.
Jak zauważa Reuters, te przypadki podkopują kruche zawieszenie broni, które weszło w życie 5 września. Napięcia na Ukrainie zaostrzają się jeszcze przed 2 listopada, kiedy to separatyści w obwodach donieckim i ługańskim zamierzają przeprowadzić wybory szefów władz wykonawczych oraz parlamentów proklamowanych przez siebie republik. Rząd w Kijowie uznaje te wybory za nielegalne.
Katar: z zadowoleniem przyjęliśmy uznanie Palestyny przez państwa zachodnie
"Przebaczam mu, bo to jest to, co robił Chrystus, to jest to, co zrobiłby Charlie."
Astronomiczna jesień przychodzi w różnych dniach między 21 a 24 września i o różnych godzinach.
Razem z nim od wyroku odwołało się sześcioro innych skazanych.
Dla hollywoodzkiego gwiazdora filmowego Denzela Washingtona wiara jest najważniejsza w życiu.