Dołączenie do koalicji zaproponowała autonomistom śląska Platforma Obywatelska.
Platforma Obywatelska zaprasza polityków Ruchu Autonomii Śląska do współrządzenia regionem. Koalicja w Sejmiku Województwa Śląskiego miałaby teraz liczyć aż cztery ugrupowania: PO, PSL, SLD i RAŚ.
RAŚ miał współrządzić województwem śląskim już w zeszłym roku, zaraz po ostatnich wyborach samorządowych. Wtedy jednak Platforma w ostatniej chwili wycofała się z koalicyjnej oferty - według nieoficjalnych informacji, pod naciskiem przeciwnego związkowi z RAŚ prezydenta Komorowskiego. Obecna oferta śląskiej PO dla autonomistów jest zapewne związana z wyborczą porażką Bronisława Komorowskiego i ze zmianą układu sił w tej partii.
Także w RAŚ nie było jednomyślności, czy wchodzić w koalicję z PO. Przeciwny rozpoczęciu rozmów na ten temat był przewodniczący Jerzy Gorzelik, ale został przegłosowany na zarządzie RAŚ. Trwają już koalicyjne negocjacje. Według nieoficjalnych informacji, jeden z polityków RAŚ - mówi się o Henryku Merciku - miałby otrzymać miejsce w Zarządzie Województwa Śląskiego.
RAŚ współrządził już regionem w poprzedniej kadencji, ale zerwał tę koalicję w 2013 r., kiedy marszałkiem województwa śląskiego był Mirosław Sekuła.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Grupa Kościołów, głównie z Afryki i Azji, ogłosiła swoje odejście od wspólnoty z Kościołem Anglii.
Małżeństwo to jedno z najszlachetniejszych powołań człowieka.
Ojciec Święty spotkał się z uczestnikami Jubileuszu Romów, Sinti i Wędrujących Społeczności.
Pierwsze miejsce - parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Mońkach.
Jedna osoba zginęła, 23 poszkodowanych wraca do Polski, dwóch zostało w austriackich szpitalach.