W wieku 53 lat zmarła w Warszawie, po długiej i ciężkiej chorobie, Agata Karczmarek, gimnastyczka i lekkoatletka, rekordzistka Polski w skoku w dal (6,97 - 1988), czterokrotna olimpijka, brązowa medalistka halowych mistrzostw świata (Paryż 1997).
"W poniedziałek w południe rozmawiałem jeszcze telefonicznie z Agatą, przebywającą w szpitalu. Wieczorem stan zdrowia dramatycznie się pogorszył. Odeszła we śnie" - powiedział PAP Przemysław Radkiewicz, olimpijczyk z Atlanty, gdzie w konkursie skoku wzwyż był 10. (2,29).
Karczmarek w igrzyskach w Moskwie (1980) zajęła 7. miejsce w gimnastycznym czwórboju drużynowym. W Seulu (1988) była siódma w skoku w dal (6,60), w Barcelonie (1992) 10. (6,41), a w Atlancie (1996) 6.
W 1988 r. została uhonorowana nagrodą "Złote Kolce" dla najlepszej polskiej lekkoatletki sezonu. Była 14-krotną mistrzynią kraju na stadionie i 10-krotną w hali. Startowała w barwach warszawskiej Legii. Podopieczna trenerów Andrzeja Lasockiego i Jerzego Fidusiewicza.
Wśród ofiar są niemowlęta. To jedna z największych takich tragedii w tym roku.
Na tym obszarze toczyły się w 1944 r. ciężkie walki między Armią Czerwoną a III Rzeszą.
Grzegorz Krychowiak przeszedł do występującego w lidze okręgowej Mazura Radzymin.
Odpalono międzykontynentalne pociski balistyczne Jars i Siniewa.
Zwycięstwo życia nie jest pustym słowem, ale rzeczywistym faktem, konkretem.