Solidarność z Benedyktem XVI można okazywać na różne sposoby. Na oryginalny pomysł wpadli włoscy dziennikarze z katolickiego programu telewizyjnego „A sua immagine” – „Na swój obraz”.
Zachęcają oni, by w bieżącym tygodniu wysłać Papieżowi za pomocą telefonu komórkowego wiadomość tekstową – sms. Kolekcja esemesowych pozdrowień będzie przekazana Ojcu Świętemu w najbliższą niedzielę w czasie modlitwy Regina Coeli na Placu św. Piotra.
Na 16 maja zaplanowano tam manifestację solidarności ruchów i stowarzyszeń katolickich, które chcą wyrazić swą bliskość Papieżowi. Organizatorzy spotkania, zrzeszający 67 stowarzyszeń katolickich, zachęcają wszystkich, którzy nie są w stanie przybyć na południową modlitwę z Benedyktem XVI, by uczestniczyli w niej symbolicznie, łącząc się za pomocą telefonów komórkowych.
Ona nie śpiewa gardłem, ona śpiewa duszą - mówiła o Magdzie Umer Agnieszka Osiecka.
To spaniałe świadectwo miłosierdzia oraz wspólnoty obywatelskiej i jedności ducha chrześcijańskiego.
Rozwiązanie ma zatrzymać zalew tanich produktów, trafiających do UE głównie z Azji.
Taką możliwość ma zakładać projekt plan pokojowy na linii Ukraina - Rosja.
Aż 50 proc. regularnie uczestniczących we mszach świętych przystępuje również do spowiedzi.