Odwołane obchody Dnia Judaizmu, w związku z trzydniową żałobą w mieście, ogłoszonej po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.
Ogłoszona przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego żałoba trwa w Płocku od środy do piątku, sobota zaś będzie dniem żałoby narodowej w całym kraju. Od środy 16 stycznia od godz. 13 do piątku 18 stycznia w godzinach pracy urzędu, w ratuszu przy Starym Rynku jest wyłożona księga kondolencyjna.
Ze względu na ogłoszoną żałobę do 20 stycznia została wyłączona iluminacja świąteczna w centrum oraz głównych obiektów w mieście.
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Teatr Dramatyczny i Muzeum Żydów Mazowieckich odwołały w tych dniach wydarzenia artystyczne. W związku z żałobą. W czwartek 17 stycznia nie odbędą się płockie obchody Dnia Judaizmu. Spotkanie z rabinką Tanją Segal z Krakowa odbędzie się w innym czasie.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Grupa Kościołów, głównie z Afryki i Azji, ogłosiła swoje odejście od wspólnoty z Kościołem Anglii.
Małżeństwo to jedno z najszlachetniejszych powołań człowieka.
Ojciec Święty spotkał się z uczestnikami Jubileuszu Romów, Sinti i Wędrujących Społeczności.
Pierwsze miejsce - parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Mońkach.
Jedna osoba zginęła, 23 poszkodowanych wraca do Polski, dwóch zostało w austriackich szpitalach.