Prof. Bogdan Chazan został dyrektorem medycznym MaterCare International - światowej organizacji zrzeszającej katolickich ginekologów i położników, dbających na równi o matki i ich dzieci. Wcześniej prof. Chazan był przewodniczącym rady tej organizacji.
Powołano zespół ekspercki z dziedziny nowych technologii oraz ochrony prywatności – poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które prowadzi analizy związane z projektem ustawy chroniącej dzieci przed pornografią przedstawionym przez Stowarzyszenie Twoja Sprawa.
Freddie Figgers został jako dziecko znaleziony na śmietniku. Dziś przedstawia się jako właściciel największej w USA firmy telekomunikacyjnej, należącej do Aframerykanina.
Niszczenie ludzkich embrionów oraz prowadzenie badań i eksperymentów na embrionalnych komórkach macierzystych będzie możliwe w Unii Europejskiej. Trybunał Sprawiedliwości UE odrzucił odwołanie twórców Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas”. Oznacza to, że ostatecznie nie będzie ona dalej procedowana przed unijnymi organami. Celem tej inicjatywy było ujednolicenie regulacji Unii Europejskiej poprzez zakazanie i zakończenie finansowania działań uderzających w podstawowe prawa człowieka.
Socjolog rodziny z Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Ewa Budzyńska stanie przed uczelnianą komisją dyscyplinarną za wypowiedzi dotyczące m.in. aborcji i homoseksualizmu. – Zarzuca się pani profesor, że nie podziela ideologii gender – skomentował dr Marcin Olszówka z instytutu Ordo Iuris.
Brytyjski książę Harry i jego małżonka księżna Meghan ogłosili w środę wieczorem, że zrezygnują z roli "wysokich rangą" członków rodziny królewskiej i będą dzielić czas między Wielką Brytanią i Ameryką Północną.
Gdy tysiące młodych świętuje w Portugalii, przypominamy historię Eli i José, która zaczęła się na ŚDM odbywających się w Polsce.
Prawo do sprzeciwu sumienia jest gwarantowanym konstytucyjnie prawem człowieka, poświadczonym także przez umowy międzynarodowe. Oznacza ono możliwość odmowy wykonania obowiązku wynikającego z przepisów prawa ze względu na racjonalnie uzasadniony osąd moralny, według którego spełnienie tego obowiązku jest etycznie niegodziwe. Sprzeciw sumienia może dotyczyć zarówno braku zgody na udział w wykonywaniu aborcji, jak również wypisania recepty na środki antykoncepcyjne lub wczesnoporonne. Instytut Ordo Iuris przygotował analizę na ten temat.
Prokuratura w Miastku k. Słupska umorzyła sprawę Justyny S., która była pijana, gdy w końcu marca ubiegłego roku urodziła dziecko. Prokuratorzy uznali, że kobieta nie popełniła żadnego przestępstwa.
Solidarność apeluje do rządu o nowelizację ustawy zakazującej handlu w niedziele. Chce ograniczeń dla sklepów, które mają status placówek pocztowych - informuje piątkowy "Super Express".